Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » USB Wi-fi adapter asztali géphez?

USB Wi-fi adapter asztali géphez?

Figyelt kérdés
Helló! A héten rendeltem meg az új gépemet, viszont a szobámba sajnos nem lett bekötve a vezetékes net (a szomszéd szobába van elhelyezve a modem, onnan költöztem át a mostaniba mert itt melegebb van :D), ezért lehet itt nem tudom majd használni az internetet, mivel nincs vezeték amivel összekössem a gépet meg a modemet. Eddig laptopot használtam, amivel ugye wi-fi segítségével tudtam netezni gond nélkül. Ezért gondoltam, hogy vennék egy wi-fi adaptert a hétfőn érkező asztali PC-hez, amit csak rá kell dugni az usb-re és elvileg fogja majd a wi-fi jelet. Ez így jó ötletnek tűnik? A letöltési sebesség csökkenne (jelenleg pl a játékoknál 4 MB-ot tölt le másodpercenként) ? Előre is köszi a válaszokat!

2016. dec. 17. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Az USB-s wifi vevők közt is van különbség. De ha a szomszéd szobában van a router akkor igazából szerintem elég bemész a Tescóba és veszel egy sima TP-LINK vevőt párezer forintért ami átvisz 300Mb/s-ot. Nincsen külső antennája de ha nem egy Faraday kalitkában ülsz a gép előtt tökéletesen működni fog.
2016. dec. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
300Mbit/sec-es wifi az 37,5MByte/sec (csak hogy egy mértékegységről beszéljünk) az > 4Mbyte/sec, ezért nem szűkíti le .
2016. dec. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ez a kis adapter gondolom a célnak megfelel:

[link]

2016. dec. 17. 10:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az antenássok jobbak lehetnek,de nem tudom amit linkelsz az adott körülmények között hogyan működne.
2016. dec. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Majd kipróbálom és meglátjuk
2016. dec. 17. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!