Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért rossz az internet, ha...

Miért rossz az internet, ha több gép van fent wifi-n?

Figyelt kérdés
Ha egyedül vagyok fent wifin van, hogy random mód ledobál a netről, de van, hogy tökéletesen tudok netezni, játszani. Ha viszon még esetleg telefonnal vagy másik géppel is récsatlakozunk a hálozatra, akkor gyakran lehetetlenség játszani. Nem kell semilyen weboldalt betölteni, videót nézni, nem tudok játszani, mert a ping ugrál (hol jó, hol felmegy 500 felé). Az is előfordul, hogy míg az egyik gépen stabil 50 alatt van a ping a másikon 100 alá ritkán megy. Ez mitől lehet? Esetleg rosz lenne a router beállítása, vagy csak szimplán régi? linksys wrt54gr 1.1

2016. okt. 8. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert több gép jobban lefoglalja a netet, mint egy.
2016. okt. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ha nem generál adatforgalmat a többi gép akkor hogyan foglalná már le jobban a netet?
2016. okt. 8. 19:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Oké. Akkor semmi probléma.
2016. okt. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mivel nézted meg, hogy az osztott ipken milyen forgalom van?
2016. okt. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a háttérben fut valami, azt nem tudom. Nem néztem semilyen programmal, csak egyszerüen ott ültem a többi gép mellett és láttam, hogy futna rajta valami (utorrent is bezárva). Egyébként amíg ezt leírtam 2x is ledobott. Próbáltam csatlakozni, azt írta ki hogy nem lehet, csak másodjára sikerült. Olyat is kiszokott írni, hogy a win ip cím ütközést észlelt, ez jelent valamit?
2016. okt. 8. 19:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Na akkor legalább egy netstat-ot intézz, mielőtt azt mondod, hogy nem generálnak forgalmat...

És/vagy routerbe egy statisztikát a forgalomról.

2016. okt. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!