Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Használ valaki Telenor My...

Használ valaki Telenor My Hipernet Home vezetéknélküli netet?

Figyelt kérdés
50 gigás netet köttem a Telenornál és érdekelne, hogy mennyi ideig tart ki az 50 giga? ŰIlletve, hogy az adatforgalom elfogyása után milyen sebességű a net (gyors ugyan úgy, vagy mennyivel lassabb)?

2016. aug. 2. 22:55
 1/6 Lovdam válasza:
Az, hogy meddig elegendő attól függ,hogy mire fogod használni a netet. Ha csak böngészel,facebook-ozol akkor nem hiszem,hogy egy hónapban le tudnád forgalmazni.Ha viszont filmeket is akarsz letölteni,vagy online nézni, akkor már neccesebb a dolog,persze ez is a letöltött mennyiségen múlik.Ha elfogy a net lekapcsolják. Viszont vannak plusz szolgáltatások,amit az előfizetésedhez ingyenesen az extra szolgáltatás kereted terhére igényelni tudsz. Pl: korlátlan e-mail és böngészés vagy az éjszakai 100 GB csomag
2016. aug. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

micsoda? ha elfogy az 50giga akkor lekapcsolják?

elvileg korlátlan netnek kellene lennie, mivel én korlátlan netet kértem

2016. aug. 3. 17:42
 3/6 A kérdező kommentje:

facen kérdeztem a Telenor Magyorországot, hogy mi van abban az esetben, ha elfogy az adatkeret, és ezt a választ kaptam:

"Ebben az esetben a keret elfogyását követően.a sebességed 128 kbps le-, és feltöltési sebességre csökken adott ciklusban 🙂

[link]

128 kbps az gyors vagy lassú?

bocsi nem értek az ilyenekhez :$$$

2016. aug. 3. 17:49
 4/6 anonim ***** válasza:

128 kbps esetén el lehet felejteni a youtube videózást. legalábbis 360p fölött biztosan.


youtube videók 240p-be ha bejönnek majd, akkor örülj. az iszonyat kevés. Opera Minivel még a böngészés is élvezehető.


Ez már tetű lassú lesz. Youtube-n egy videó betöltése órákig fog tartani, ha rendes felbontásban akarod nézni őket.


Előbb fel kellett volna mérned a dolgokat, hogy mennyi adatot használsz el egy hónapban. Én egymagam elhasználok pont 100GB-ot egy hónap alatt, igaz ebből ha akarom 20-30 GB-ot át lehetne tenni az éjszakai adatoforgalomra.


Felelőtlen döntés volt így, előbb mérned kellett volna. Persze van a korlátlan böngészés csomag, de az nem tartalmaz youtube videókat, hanem csak weblapokat, és e-maileket engedi korlátlan mennyiségben.


Ha eléred a korlátot kb egy 128 kbit/s-es zenét tudsz streamelni spotify-n, és akkor el is fogyott a sávszélesség.

2016. aug. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
azta az durva
2016. aug. 10. 13:54
 6/6 KJUsul ***** válasza:
100%
Nekem Telenor myhipernet HOME M csomagom van 50Gb adatforgalommal, elivelg akár 150Mbit/s sebességgel, amit viszont még soha senki nem tudott elérni, max Budapest belvárosában de talán még ott sem. Kb 3-4 hónap a beetetés, amikor még 50-80Mbit is lehet akár a sebesség, aztán a jön a fekete leves: 35kbit-re megy le és soha többé nem is lesz nagyobb, úgyhogy elfelejthetsz minden komolyabb netezést, legfeljebb a gyakori kérdések oldalt és hasonlókat tölti majd be. Én is ebben vagyok már 3 napja, néhány ismerős meg már hetek óta, a válasz mindig az, hogy a szerződés szerint a garantált sebesség 0 Mbit/s, és tényleg! Senki ne kössön ilyen szerződést! Egyik szolgáltatóval se! Beetetés és átverés az egész!
2016. dec. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!