Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyha 1 ethetner kábelt...

Hogyha 1 ethetner kábelt elosztok több felé, akkor lassabb lesz a net?

Figyelt kérdés
Tehát most van a szobámba 1 ethernet kábel, ami a gépbe van bedugva, hogyha konzolon szeretnék játszani átkell dugjam a gépből a konzolba a kábelt. Ez kicsit zavaró volt így szóltam apukámnak, hogy megkéne ezt csinálni, azt mondtam, kéne még 1 ethernet kábel a szobámba. Erre azt mondta, hogy elosztjuk a kábelt több felé és akkor nem kell újat bekötni, ilyenkor lasabb lesz a net (tehát 1 ethernet kábelből 2 új, egyik gépbe egyik konzolba, vagy ugyan olyan gyors lesz mintha 2 ethernet kábel lenne?

2016. máj. 12. 23:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Dehogy lesz lassabb, mi is így szoktuk gyorsítani a netet. Elosztjuk 100 fele, a 240 Mbit-ből máris 24.000 Mbit lesz.


Egyébként ha nem használod egyszerre a kettőt akkor nyilván nem lesz lassabb, de arra kíváncsi lennék hogy egészen pontosan milyen módon akarjátok kettéosztani a kábelt. :)

2016. máj. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Apukám valami elosztóról beszélt, hogy abba bedugja az ethernet kábelt, és abba az elosztóba lehet másik oldalt 4 db ethernet kábelt bedugni.
2016. máj. 12. 23:15
 3/6 anonim ***** válasza:

:D

Mondd meg apudnak, hogy ez nem fog igy mukodni.

+1 kabel kell, vagy egy eloszto switch/hub/router a szobadba.

2016. máj. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja latom, ugy mukodik.


Nyilvan az 1db kabel szuk keresztmetszet.

2016. máj. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A sebesség nem fog változni emiatt, pl 20mbit esetén ha a gépen töltesz le 15-el, akkor a konzolnak marad majd 5, tehát használat alapján megosztodik, nem pedig szimplán felezodik.
2016. máj. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen ^^
2016. máj. 12. 23:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!