Elmagyarazná vk hogy kell fizetni az internetért?
A korlátlan internetnél fizeted a havi díjat és nem mérnek semmit.
A forgalomkorlátos csomagoknál változó, pl. most a Vodafonenál olyan van, hogy nappal 50 GB, éjszaka 100 GB-ot lehet felhasználni havonta, ezt ők tudják mérni, te is felrakhatsz adatforgalom mérő szoftvert (pl. NetworkX) hogy tudjad éppen mennyinél tartasz.
Attól függ, hogy milyen az előfizetésed, melyik szolgáltató melyik csomagját veszed meg. Mobilinternetnél, azt hiszem, rendszeres az, hogy egy havidíjért van egy adatforgalmi maximum - ami gyorsan el tud fogyni, ha az ember nem veszi észre, hogy a böngésző foyamatosan frissíti az oldalt -, és annak a túllépése után egységenként (pl. gigabyte-onként) további díjat számláznak. Kábeles internetnél ez talán ma már nem szokás, de plafon azoknál is van, a nagybani le-feltöltögetést durva sávszűkítéssel büntetik.
Figyelj oda a mértékegységekre. A letöltési sávszélesség valószínűleg 30 megabit per szekundum (Mbps), ugyanez névleg 3,75 megabyte per szekundum (MBps), a gyakorlatban inkább 3, mert az effektív adatforgalom mellett más jelek is mennek. A forgami kvótákat viszont gigabyte-ban szokták megadni.
Szokták az ügyfeleket kábítani a letöltési sebességekkel, de a gyakorlatban egy 30/5-ös sávszélesség teljesen jó. Ha tényleg megkapod. A "garantált" sávszélességet igen trükkösen számolgatják, adott esetben akár a nulla sebesség is belemagyarázható, ezt komolyan mondom. A hűségidős szerződést szerintem nem érdemes választani, és ha nem tetszik a szolgáltatás, azonnal át lehet nyergelni egy gyorsabbnak remélt lóra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!