Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha a szomszéd használja a...

Ha a szomszéd használja a netemet kaphat az én gépem vírust?

Figyelt kérdés
Elnézést kérek előre is, nő létemre nem nagyon vagyok tájékozódott ebben. Nem nyitott vagy nyílt wifim van, tudja a jelszót. Tehát ilyen esetben az én gépem kaphat vírust azáltal hogy a szomszéd is az én netemet használja? Köszönöm a segítséget!!

2016. márc. 3. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Nem.
2016. márc. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Őszintén szólva fingom nem volt hogy az IP-címnek van-e köze hozzá vagy sincs blabla tipikus nő, inkább kérdeztem mint a hülye gyerek. :D

még egyszer köszi

2016. márc. 3. 20:21
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Pedig előfordulhat. Ha a vírus már bejutott a hálózatotokra ott már sokkal egyszerűbben terjedhet. Értsd: Ha valaki már bejutott a bejárati ajtón akkor a szobák között már sokkal egyszerűbben mozog mert ott nincs olyan védelem.
2016. márc. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Megváltoztattam a wifi jelszót. Amit már nem fog tudni. Ennyi. És köszönöm Neked is kedves Második!
2016. márc. 4. 10:44
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a géped jelszóval védett - (hálózaton is) + Nem rendszergazdaként használod az oprendszert (bár nem tudni milyen oprendszert használsz) akkor a szomszédodnak igencsak veszedelmes vírusa kell legyen, hogy megfertőzze a géped
2016. márc. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2016. márc. 5. 18:48
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

@#5: Ugye te sem gondoltad komolyan, hogy egy vírus úgy terjed helyi hálózaton hogy elkezdi a másik gép egy teljesen egyéni felhasználójának a jelszavát találgatni?


A windows tele van egy csomó olyan szolgáltatással ami biztonság szempontjából már 10 éve is vicc volt és azóta csak romlott a helyzet.

Ezek a szolgáltatások pedig rendszergazdai vagy ahhoz közeli jogokkal futnak így teljesen mindegy, hogy te mivel futtatod az explorered.

2016. márc. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!