Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vegyes WIFI és kábeles hálózat...

Vegyes WIFI és kábeles hálózatépítés otthon. Úgy-ahogy összejött, de messze nem tökéletes, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Elég sok számítógép és mobil eszköz összegyűlt itthon, van ami régi és van, ami új. Gondoltam, hogy kiépítem a hálózatot, az alábbiak szerint:


A modemhez egy wifis router csatlakozik, amit beállítottam hídként (az egyik rész az előszobában, a másik a nappaliban van, a jel sajnos csak így jó). Ehhez kábelen csatlakozik egy csak kábeles router (router 2), amihez kapcsolódik egy régebbi asztali gép (ezen dolgozom), legyen PC 1 és egy NAS-ként használt másik gép (PC 2). Wifin egy HTPC-ként használt RPI, két mobil és két laptop kapcsolódik (egyelőre, de még van egy laptop amit be akarok illeszteni). A wifi router használ DHCP-t (a kábeles router és a híd másik oldala nem), ehhez bekapcsolatam az address reservationt és minden készüléknek lefoglaltam 1-1 ip-t. A rendszer működik is, de van két kisebb hiba, ami kellemetlen. Az egyik mobilnak (Lumia) 192.168.2.109 a reserved ip-je, ő viszont 192.168.2.111-re csatlakozik. A PC1-en bekapcsolás után nincs internet (DHCP-ben megnéztem, úgy érzékeli, hogy fenn van az eredetileg kiosztott 192.168.2.102-n), illetve csak a vonalas router újraindítása után jön elő. Ez elég kellemetlen, mert bedugom, benyomom a gépet, bebootol, majd megszakítom a router áramellátását és vissza - csomó plusz idő). Tud valaki segíteni?


Sajnos nem vagyok informatikus, szerény tudásom is csak netről szedegettem össze.


Előre is köszönöm a választ!



2016. márc. 1. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:
A dhcp szerver a topológia legtetején helyezkedjen el. Azaz a modemhez kapcsolódó wifis router legyen a dhcp, és a második, nappaliban levő legyen bridges mode.
2016. márc. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elvileg így van most. A bridege mode enabled mindkettőnél, a dhcp pedi csak a router 1-nél enabled.
2016. márc. 1. 15:51
 3/3 A kérdező kommentje:

[link]


Ha ezt elolvasod, itt azt írja, hogy a bridge-et mindkét oldalról engedélyezni kell. Én ezt tettem, de természetesen az elsődlegesnél engedélyeztem csak a DHCP-t. Ha az elsődlegesen kikapcsolom a bridge-et, nem működik.

2016. márc. 1. 20:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!