Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hálózat építése, de így...

Hálózat építése, de így hogyan? (Kérdés bent)

Figyelt kérdés

Kezdő hálózat építő vagyok, és a következő problémával találtam szembe magam.

Kiépítettem egy 50 gépes hálózatot, aminek a leghosszabb pontja 55méter.

A leghosszabb pontra rákötöm az egyik gépet, felépül a gigabites hálózat, nyilván a sebesség sokat esik, ám minden frankó.

Rákötök egy másik gigás gépet, nem lát semmit, a hálózati kártyánál be kell kapcsolnom a gigabit automatikus érzékelését, hogy nagy nehezen felépüljön egy 100-as kapcsolat. Ha egyéb más eszközt (nyomtatót, laptopot) kötök a végére, hálózati kábel nincs bedugva üzenetet kapok.

2x24-es gigás cisco swich-re van építve a hálózat.

esetleg ötlet, hogyan tudnám javítani?



#hálózatépítés #gigabit hálózat
2014. júl. 10. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Rosszul raktad rá valamelyik végén a csatlakozót. 55 méternél nem lenne szabad CAT5e-n esnie a sebességnek.
2014. júl. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

KAT5e FTP sodrott, tehát árnyékolt kábelt használtam.

Patchba kötöttem, mivel nem kell fali kiépítés.

A dugókat többször ellenőriztem, nincs velük semmi baj, jól vannak bekötve, a kábelt végig ellenőriztem, szakadás és sérülés mentes. (műszerrel)

Ez benn az érdekesség, hogy az egyik géppel tökéletesen működik, az összes többivel ahogy próbáltam egyre rosszabb.

2014. júl. 10. 16:06
 3/4 A kérdező kommentje:
Elírtam, tehát T568-as Crossoverbe kötöttem.
2014. júl. 10. 16:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Rendes utp teszterrel nézted a csatlakozót?

Cross-ba kötésnek nem kéne ilyet okoznia. kivéve, ha sem a switch, sem a gép nem támogatja a helyes fordítást.


Sima patcheket kellene kötnöd, és teszterrel ellenőrizni a csatlakozókat.

Felesleges a szigetelt kábel, azt inkább falon belülre szoktam rakni, ahol megy 230-400v-os kábel is. De nem ez a hibaforrás.

2014. júl. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!