Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Port forwarding nem működik,...

Port forwarding nem működik, UPnP pedig mindenhol engedélyezve mégsem működik, miért?

Figyelt kérdés
Hali! GTA5-höz szeretném engedélyezni az UPnP-t és port forwardolni a 6672-es portot(UDP), amit használ, hogy ne szakadjon meg a kapcsolat ennyire gyakran. De akármilyen variációt használok, a NAT Typom mindig Moderate nem pedig Open, az UPnP pedig disabled akármit csinálok. Már mindent próbáltam egyszerűen sehogy se működik. A routerben meg van adva neki a 6672, UPnP be van kapcsolva, tűzfalhoz is bemenő-kimenő szabályba hozzá van adva, szolgáltatásoknál is be van kapcsolva az UPnP. Próbáltam már teljesen kikapcsolt tűzfallal routernél is meg windowsban is és semmi. TpLink WR841N wifi-routerről megy, de kábelről hozom ki, 192.168.0.101-et adott. Digi netem van, PPPoE kapcsolat. Port checkerrel is leellenőriztem, de egyszerűen semmilyen portot nem tudok nyitni legyen TCP/UDP, a végeredmény az, hogy NOT OPEN. Pedig felismeri az IP-met, a weboldalhoz is tud csatlakozni ahonnan a packot várja és a végén mégis NOT OPEN. Persze ha úgy vesszük hülyeség, mert bármilyen weboldalt elérek és jól tudok online is játszani...Szóval valaki segítsen nekem, mert nagyon nem tudom már mihez kezdjek...diginél kéne engedély ahhoz hogy megnyissam a 6672-t? Hosszú lett, de köszönöm ha valaki segít. Üdv.
2016. febr. 12. 23:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

port triggernél tudsz tartományt is megadni.


itt vannak az upnp beállítások windows-nál, tudom hogy beállítottad, csak ellenőrizd.

[link]


router mondtad friss a firmware, bár nézd meg a hw verziószámot mert a 841N-nek több verziója volt.


ezeket nyisd meg UDP 6672, 61455-61458


elolvasva ezt a fél éves forum threadet, ugyanezeket a problémákat írják.


[link]



mindenki azt mondja hogy se upnp se a router nem segít, és a szolgáltató sem blokkolja a portokat. VPN-en keresztül viszont megy.

2016. febr. 14. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Megnyitottam a ezeket a portokat is már, persze nem működik így sem. Windows része is jó. Összehasonlítottam más játékosokkal az IP-ket. Mindenkinek akinek aktív az upnp, annak 6672 porton kommunikál a public meg privát IP is. Nálam csak a privát 6672, a public portom 39000 feletti portot használ. Nem értem, hogy a játék miért nem veszi észre, hogy nálam aktív az upnp és nem értem miért nyit külön portot a public adressnek, főleg, hogy olyan tartományban teszi ezt, amit a rockstar games meg se adott a GTAV-höz...fuck logic az egész
2016. febr. 14. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!