Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Port forwarding nem működik,...

Port forwarding nem működik, UPnP pedig mindenhol engedélyezve mégsem működik, miért?

Figyelt kérdés
Hali! GTA5-höz szeretném engedélyezni az UPnP-t és port forwardolni a 6672-es portot(UDP), amit használ, hogy ne szakadjon meg a kapcsolat ennyire gyakran. De akármilyen variációt használok, a NAT Typom mindig Moderate nem pedig Open, az UPnP pedig disabled akármit csinálok. Már mindent próbáltam egyszerűen sehogy se működik. A routerben meg van adva neki a 6672, UPnP be van kapcsolva, tűzfalhoz is bemenő-kimenő szabályba hozzá van adva, szolgáltatásoknál is be van kapcsolva az UPnP. Próbáltam már teljesen kikapcsolt tűzfallal routernél is meg windowsban is és semmi. TpLink WR841N wifi-routerről megy, de kábelről hozom ki, 192.168.0.101-et adott. Digi netem van, PPPoE kapcsolat. Port checkerrel is leellenőriztem, de egyszerűen semmilyen portot nem tudok nyitni legyen TCP/UDP, a végeredmény az, hogy NOT OPEN. Pedig felismeri az IP-met, a weboldalhoz is tud csatlakozni ahonnan a packot várja és a végén mégis NOT OPEN. Persze ha úgy vesszük hülyeség, mert bármilyen weboldalt elérek és jól tudok online is játszani...Szóval valaki segítsen nekem, mert nagyon nem tudom már mihez kezdjek...diginél kéne engedély ahhoz hogy megnyissam a 6672-t? Hosszú lett, de köszönöm ha valaki segít. Üdv.
2016. febr. 12. 23:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a a gépedbe direkt bedugni a digi utp-t.

Így megnézed, hogy a windows blokkolj-e a portodat. cmd parancssorban netstat parancs.


Ha itt jó, akkor router ludas, frissíts firmware-t, esetleg próbáld ki ha DMZ-be teszed a belső IP-det.

2016. febr. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
DMZ-ben már bent van a belső IP-m. Úgy sem jó...:/
2016. febr. 12. 23:51
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja és firmwareből is a legfrissebb van..
2016. febr. 12. 23:55
 4/12 anonim ***** válasza:

Azért mondom hogy csinálj a windows ban egy pppoe kapcsolatot és dugd be direktbe a pc-be a lakásba bejövő digi zsinórt.


teszteld, hogy meglásd hol akadnak el a csomagok.



Egyáltalán miből gondolod hogy nem jó?


Nem használja valami más azt a portot?


Nem lehet konfigurálni a játékot, hogy más portot használjon?

2016. febr. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy meg van a baj csak nem tudom mit kezdjek vele. A jatekban a public adressem tehat az internetes portom 33033, viszont a private adressem ami ugye a gepem ip-je az 6672. Ennek a kettonek meg kellene egyeznie es akkor lenne Open a NAT Typeom...bar ettol az upnpt meg mindig nem ertem miert nem enabled...
2016. febr. 13. 01:06
 6/12 A kérdező kommentje:
Sot minden inditasnal mas a public adress portszam...nem ertem
2016. febr. 13. 01:30
 7/12 anonim ***** válasza:

Akkor használj port triggert.


Azzal át tudod a routerre érkező 33033 portot irányítani a belső IP-d 6672 portjára.

2016. febr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

[link]


viszont nem tudom ez az-e ami neked kell, szóval csak tipp.


próbáld meg mindkét verziót beírni


incominghoz a 33033 és egy új sorba meg a 6672


mert nem tudom melyiket kell hova.

2016. febr. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá csak nem lehet megcsinálni, mivel nem tudom hogy indítás után milyen portot fog nyitni a játèk..ha meg a jatek indítása után adom hozzá az sem jo vagy csak ideiglenesen, mert ha sessiont váltok vagy szervert, megint egy másik random portot fog használni a jatek. Igazabol ez meg a kevesbe zavaro problema mert valamiert ilyen a netem hogy folyamatosan valtoztatja. A legjobban az zavar hogy az upnp-t sehogy sem tudom elerni hogy mukodjon. Pedig a routerè meg a windows sajatja is be van kapcsolva.
2016. febr. 13. 10:07
 10/12 A kérdező kommentje:
Igazabol ha el tudnam erni hogy az upnp mukodjon akkor nagyjabol meg lenne oldva a problemam mivel az automatikusan hozzaadna a hasznalando portokat...de nem..koszi hogy segitesz amugy
2016. febr. 13. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!