Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Visszajön az internet normális...

Visszajön az internet normálisan? routerek hátoldalán levő kis újraindító gombbal elromolhat a net elosztás?

Figyelt kérdés
Egy nagyobb házban lakok több lakó társsal, kb 15 gép van a házban, a net elvan osztva ha jól tudom 2 routerrel és kb 2-3 switchel, lényeg hogy minden rendesen ment, volt net, de ma karbantartás volt a szolgáltatónál, hülye ésszel előszór be-reseteltem minden routert és switchet, legalábbis amit találtam a hátuldalukon levő kis gombot, benyomtam őkét, utána hívtam a szolgáltatót és akkor mondták hogy karbantartás van, szóval ha vissza jön majd a net akkor kellene állítanom a routereken valamit? vagy simán csak visszajön és megy minden mint azelőtt?

2016. jan. 12. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Meg kéne nézni, hogy melyik gombot nyomkodtad össze, nem tudjuk fejből, hogy melyik routeren milyen gombok vannak.

G.

2016. jan. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A piros gombot soha nem nyomd meg!
2016. jan. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
hát a reset gombot nyomtam meg, minden router hátoldalán van egy kis gomb ami egy bemélyedésben van, általában kis ceruzával vagy fogpiszkálóval lehet benyomni, azt nyomtam meg miközben nemvolt net
2016. jan. 12. 14:07
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nem érted minek nyomkodod, pláne ha kicsit komplexebb a hálózat?
2016. jan. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tengor ***** válasza:
Ha szerencséd van, akkor csak újra indítottad a routereket. Ha nincs, akkor törölted a beállításaikat, amiket vissza kell állítani.
2016. jan. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Talán nem reseteltél semmit, mert általában hosszan nyomást igényelnek. Legközelebb azért ha lehet bízd másra a hálózat üzemeltetését.

G.

2016. jan. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
és ha netán töröltem a beállításokat attól még defaultba nem is lesz net sehol?
2016. jan. 12. 14:59
 8/10 anonim ***** válasza:

Elég valószínű, hogy ha sikerült valamelyik routert resetelni, akkor nem/nem mindenhol lesz net.

G.

2016. jan. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, még egy kérdést lécci, hogy ezeket rendesen net kábellel és a router alap ipcimén (192.168.1.1) simán betudom állítgatni?
2016. jan. 12. 15:20
 10/10 anonim válasza:
persze, hogy betudod! nézzél videót róla, hogyan is kéne vagy, ha úgy sem megy, akkor viszont hívd ki a szolgáltatót
2016. jan. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!