Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Bannolás feloldása?

Sivatagi1996 kérdése:

Bannolás feloldása?

Figyelt kérdés

Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy online játék, német központtal (lokáció adott) és magyar team kirendeltséggel (nincs hely megadva földrajzilag). Nos, a magyar team bannol karikat, sokat elég durván. És a lebannolt játékosok cuccait(melyeknek nincs külön azonosítójuk) valódi fizetőeszközért árusítják. Utolért engem is a dolog lebannoltak, nem viccelek a SEMMIÉRT. 6évi munkám időm, pénzem (fizetős a játék, de csak lehetőség, nem kötelező) elvették. Az e-mailban semmi különös nincs, csak hogy kezdet: ekkor, vége: soha, és ki lettél tiltva. Kb. 2 sor. A játék weboldalához tartozik egy lexikon rész, ahová a karakterek nevét beírva megtekinthetjük azok felszereléseit. Az én karakteremre rákeresve: Nincs információ erről a karakterről. Valószínűleg a karaktert kitörölték vagy régóta inaktív. A bann kb. 1 hónapja történt, de a lexikonban 3éve nem játszó játékosok is ottvannak felszereléssel együtt. Az a kérdésem, hackerek- haladó informatikusok, van-e lehetőség arra hogy a játékon belül egy IP vagy lokáció meghatározás arról a gépről amiről a bann történt (lehet otthoni v. egy központi mármint irodában található gép, viszonylag kis létszámú a team, tehát lehet otthonról intézik.) Hogy be lehet-e törni arra a számítógépre, feloldani a bannt majd visszarakni anélkül hogy annak bármi nyoma lenne? A lényeg az a kb. 5perc ami alatt egy videó vagy egy print screen-t tudunk csinálni arról, hogy a cuccok már nincsenek a karin. (Az adminon kívül ugyabár más nem férhez hozzá az acchoz a bann miatt.) Ha lehetséges, akkor ez egy cégnek, magánembernek vagy kisebb csoportnak mekkora költséget jelentene ezt kivitelezni?

Többször is volt fellebbezés a játék support rendszereén át, hogy kérünk bizonyítékot hogy miért lettünk bannolva örökre, de csak annyit írnak hogy nem adhatnak ki belső adatot. Majd zárják a jegyet. Nekem speciel support,fórumban is járt mellé, tehát nem tudok kommunikálni senki "illetékessel". Félreértés ne essék, nem játszani akarok visszamenni, hanem bebizonyítani hogy tényleg lopják a játékosok cuccait. Bíróságra menni pedig költséges dolog. Az én személyes karim összeértéke kb. 200,000Ft+6év munka. Nem egyedül vagyok, több ismerősöm is ugyanebben a cipőben jár. A válaszokat előre is köszönöm, legyen bármi, minél több annál jobb mindent meghallgatnék!


Boldog Új Évet!:)



2016. jan. 1. 02:40
 1/8 A kérdező kommentje:

Vagy ha az adott admin aki bannolgat, fenntvan játékban vagy teamspeak3-on akkor onnan nemlehet meghatározni az IP-n át az ő helyét? Vagy onnan belépni a számítógépére?

Nem vagyok infós zseni, vannak ismereteim, de nem foglalkoztam még ezen a téren, ezért kérném a segítségeteket. Vagy valami program, tanfolyam esetleg magánember aki vállal ilyesfajta oktatást, vagy ki is vitelezné ezt a dolgot.

2016. jan. 1. 02:47
 2/8 anonim ***** válasza:
Felejtsd el, senkinek nem er bortont es egy keresztbetort karriert a jatekod.
2016. jan. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Olvasd végig a felhasználói szerződést amit regisztrációnál el kell fogadni. Elvileg a bannolt személynek ki szokták adni, hogy miért. Ha neked van igazad írj mégegy levelet a magyar supportnak arra hivatkozva, ha nincs javulás akkor írj a főhadiszállásnak, értelemszerűen angolul vagy németül.
2016. jan. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen a tanács lemaradt. Menj metin2 helyett valami értelmes játékra, ahol nem kell a legapróbb dolgokat is pénzért megvenni.
2016. jan. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
200 ezer forintot kiadtál egy ingyenes játékra. Remélem, ez jó lecke volt.
2016. jan. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Okkal tiltottak ki. Ahogy az életben, a játékokban is vannak szabályok, amiket ha nem tartasz be, következménye lesz. Szóval nyeld le szépen. Abból a 200.000 Ft-ból elmehettél volna képezni magad, de te ilyen hülyeségre költötted.
2016. jan. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jó, most nem arra vagyok kíváncsi hogy mekkora hülye vagyok így meg úgy meg hogy mire kéne költenem a pénzt, hanem hogy a fennt leírtak egyáltalán technikailag kivitelezhetőek-e? (Igen/Nem + Hogy/Miért?)
2016. jan. 3. 07:42
 8/8 A kérdező kommentje:
Jah és a 200k nem a kiadott összeg, a kiadott kb. 50k. Ehhez jön hozzá a 150 amit 6évi munkával, szerencsével stb. összeszedtem a játékban így ér összesen 200-at. A német supportra pedig a magyar supportról lehet a jegyet "feljebb küldeni", de 1. Support bann 2. Hülye lesz az admin feljebb küldeni azt a jegyet amiben arról van szó hogy ki akarjuk őt innen söpörni a bannolgatás miatt. Bezárja és kész. :/
2016. jan. 3. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!