Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Excel lapvédelem feloldása?

Excel lapvédelem feloldása?

Figyelt kérdés

Tavaly csináltam egy Excel fájlt, és most megtaláltam.

A problémám az, hogy nem sikerült tökéletesre.

Az egyik kalkuláció attól függ, hogy egy bizonyos cellába milyen évszám van beírva.

Nos ezt a cellát sikerült írásvédetté tennem és most meg nem jut eszembe a jelszó, amivel feloldhatnám és függvénnyel pótolhatnám az év bevitelét, vagy kézzel módosíthatnám az eredetileg 2010-es értéket 2012-re.


Elkészíthetném ugyan újra a táblázatot, de nagyon sok olyan adat van benne, aminek a bevitelére rengeteg időt rászántam (névnapok, több száz szavas szótárak, "aranyköpések minden napra", munkaidő számító egyenletek, stb...)


Régebben a straxx.com-ról leszedett password removert használtam, de most valamiért nem akar működni az sem.


Már végigpróbáltam egy csomó olyan jelszót, amit esetleg alkalmazhattam, de eddig eredménytelenül.


Hogyan tudnám visszaszerezni vagy kikerülni a jelszóvédelmet?


2011. dec. 29. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Ha mindent átmásolsz egy új munkalapra, és a korábban levédett cella helyett ugyanazt létrehozod védelem nélkül, szerintem annak is működnie kell. A cellák ugyanazok, a hivatkozások is.
2011. dec. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem lehet kimásolni, ugyanis a lapfülek nem látszanak és van egy lap, amin az adatok vannak rajta de ez pont nem hozzáférhető. :(


A fennmaradó lapok között macro segítségével navigálhatsz és csak egy-egy beviteli mező van ahol megadhatsz értékeket a többi védett és még csak kijelölni sem lehet.

-Teendők

-Határidőnapló

-Kiadás, bevétel

-Projektek kezdő, befejező dátuma,

stb...


A szótárakban is csak egy beviteli mező amibe lehet adatokat írni (vagy kiválasztani legördülő menüből) a megjelenítő cella már védett...


Felhaszánló biztosra akartam csinálni és túl jól sikerült! :S

2011. dec. 29. 13:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha csak úgy ki lehetne kerülni, akkor nem lenne értelme.


Miért nem tudod átmásolni az egészet egy újba?

2011. dec. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbálkoztál a többi formátummal? open office és társai, hátha azoknál eltűnnének az extrák, így persze lesz vele némi munka újraépíteni..
2011. dec. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Ha csak úgy ki lehetne kerülni, akkor nem lenne értelme."

Teljes mértékben igazad van, de mint írtam feljebb, régebben használtam egy progit amivel ezt meg tudtam oldani. Csak most az sajnos nem működött.


Az egészet a feljebb leírt ok miatt nem tudom átmásolni!

Nincsenek lapfülek és így nem tudok rálépni arra az oldalra ahol az adatok vannak!

Ráadásul úgy védtem le a cellákat, hogy kijelölni se lehessen.


Az openoffice és tsi. megoldás tetszik és megjegyeztem!


Köszönöm mindenkinek a segítségét, időközben letöltöttem a Password Recovery for Microsoft Excel programot és mivel nem volt túl bonyolult a jelszó, így nem kellett hetekig várnom vele. Néhány pillanat alatt megtalálta, úgyhogy ismét szabad az út, hogy elszúrjak benne valamit és ismét elfelejtsem a jelszót! :)


Köszi és mindenkinek ment a zöld kéz!

(Ti is "nyomjátok fel" egymást!)

2011. dec. 29. 13:43
 6/7 várady márk válasza:
100%

[link]


A lapvédelem kiiktatása

Fájlkiterjesztés módosítása ZIP-re

Megnyitás

Munkalaphoz tartozó XML fájl szerkesztése, jelszó rész kitörlése

ZIP visszaírása az eredetire


Az “xl” mappában lesz egy “worksheets” mappa, és abban minden munkalaphoz tartozik egy XML fájl.


3. A védett munkalaphoz tartozó XML fájlt kell szerkeszteni. Ehhez elsőként kicsomagoljuk a ZIP-ből.


4. Egy sima szerkesztővel megnyitjuk, és megkeressük benne a “Sheetprotection” Tag-et. A teljes Tag-et töröljük, a kezdő kacsacsőrtől a záró kacsacsőrig.


5. Mentjük az XML-t, majd visszamásoljuk a ZIP fájlba a helyére, felülírjuk a régit.

2019. szept. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Nagy vagy, köszönöm szépen, ez nekem most pont kapóra jött és szerencsére működik is! Így legalább meg tudom tanulni a függvényeket, amiből nem keveset tartalmaz a védett munkalap ami immár nem védett.
2021. márc. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!