Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan konfigurálom át az...

Hogyan konfigurálom át az egyik routert másodlagos osztóra?

Figyelt kérdés
Jelenleg úgy áll a dolog, hogy nemrég kötötték be a koaxos netet és ezzel egy új modem/routert is kaptam. Viszon kb 15.percenként elszáll a net és konczolon keresztül kell frissítenem hogy újra ossza az ip címet. Álltalában hibakódként dns bad configurationt ír ki. Szerintem a másik router zavar be ezért lett feltéve a fönti kérdés.

2015. dec. 17. 11:38
 1/2 A kérdező kommentje:
A router:TP-LINK TL-WR940N Router vagy TP-LINK TL-WR941ND Router nem tudom most biztosan.
2015. dec. 17. 11:46
 2/2 anonim ***** válasza:

Gyanítom a második router azért lett bekötve, mert az első router vezetéknélküli jele túl gyenge a távoli helyiségben.


Ha erre használod, akkor:

- A második router LAN-oldali IP-címe legyen az első modem/router IP-címtartományán belül, de a DHCP szerverének tartományán kívül és ne egyezzen az első router IP-címével.

Tehát: ha az első router IP-címe: 192.168.0.1, DHCP szerverének tartománya: 192.168.0.100 - 192.168.0.254, akkor a második router IP-címe legyen mondjuk: 192.168.0.2


- A második routerben kapcsold ki a DHCP-szervert, nehogy ütközzön a kettő.


- A két routert a LAN portjukon keresztül kösd össze, ne az első router LAN portját a WAN porttal, mert az dupla NAT-hoz vezethet.


- A két eszköz vezetéknélküli interfészének azonosítója (SSID) és WPA kulcsa egyezzen meg, de legyenek más frekvncián/csatornán, hogy a roaming minél zökkenőmentesebb legyen, de ne interferáljanak egymással.

2015. dec. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!