Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kollégium router probléma?

Kollégium router probléma?

Figyelt kérdés
TL-WR340GD router konfig segítség kelle, kollégiumi használathoz. A kábeles nethez felhasnálónév / jelszó szükséges, de mivel egy kábel van a szobában, routerral szeretnénk elosztani a netet, de olyan problémák léptek fel, hogy nem enged csatlakozni, illetve ha sikerül is csatlakozni rá akkkor csak a facebook ot és a youtubot, tudjuk használni, semmi mást nem tölt be. Mi lehet a probléma? Többféle beállítással próbálkoztunk eddig sikertelenül. (egy utp kábel jön a koli szábaba a nettel, Tp link routerral akarjuk eloasztani) A segítséget előre is köszönjük!

#internet #router #kábel #wifi #kollégium net
2015. nov. 2. 21:54
 1/5 Tengor ***** válasza:

Feltételezem, hogy a kábel nem csak úgy bekúszott a szobába és vélhetően a másik fele sem csak úgy a levegőben lóg, hanem egy infrastruktúra részét képezi. Ha ez így van, akkor elvileg van egy személy, aki ezért felel, általában rendszergazdának hívják.

Neki kell szólni, hogy üzemelje be az eszközt. A házi tákolásnak a vége az is lehet, hogy tiltják a felhasználónevet a rendszerből.

2015. nov. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod !

Az a probléma, hogy két hete nincs rendszergazda a kollégiumban, mert felmondott ! Eredetileg a router tiltott eszköz lenne, de az igazgatónő azt mondta, hogy mivel a kollégium nemtudja jelenleg biztosítani a megfelelő minőségű Wifit az intézményben, így a router használatát "elnézik". Tanulás miatt lenne fontos, mert van, hogy mindhárman használnánk a netet, de csak 1 kábelünk van. Ezért kérném a ti segítségeteket, mert mivel nem vagyok informatikus zseni, így a beüzemelés nem teljesen működött ! Még egy olyan kérdésem lenne, hogy ilyen "net" elosztó switch-el, nem tudom mi a neve, jobban járnánk? Mert az egyik szobában már olyannal is találkoztam. De első sorban a router lenne a fő kérdés, mert jelenleg az van. A segítségeket előre is köszönöm/köszönjük!

2015. nov. 3. 17:36
 3/5 Tengor ***** válasza:
A router használható switchként, de szerintem szólj valakinek, aki ért hozzá. Így hogy semmit nem tudunk a hálózatról elég nehéz bármit mondani.
2015. nov. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, mi is switchként akarjuk használni ! Jó lenne az egész, annyi a bökkenő, hogy valami apró konfig beállítás hiányzik. Teljesen resetelve, már van net kábelen, annyi a gond, hogy csak a facebook / youtube megy, semmi más oldalt nem tölt be. Gyanítom, hogy a probléma oka az lehet, hogy így nem kéri el sem a neptun kodunk /jelszavunk amit alap esetben elszokott és emiatt. Namost a router konfigjánál mit kellene választani PPPoE vagy Dynamic Ip? Melyik felel meg egy ilyen kolesz hálozatnak? (minden szobának van egy kábele ami kijön a falból és arról netezhetnek) Nagyon örülnék ha sikerülne valahogy beállítani ezt a fránya routert :)
2015. nov. 3. 23:30
 5/5 Tengor ***** válasza:
Én ha koliban üzemeltetnék hálózatot, akkor statikus IP-t osztanék, és regisztrálnám az eszközök MAC címét.
2015. nov. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!