Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Jo e az edimax router?

Jo e az edimax router?

Figyelt kérdés
megtetszett egy edimax router jo arban az emag on de nem tudom hogy jo e megvegyem e?
2015. szept. 17. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Mondjuk legalább konkrétumot mondhatnál. Amúgy én inkább TP-Link-et vennék.
2015. szept. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1) MILYEN ROUTER?! LINK? (kicsit olyan mintha azt kérdeznéd: láttam egy opel-t a kereskedésbe. megvegyem?)


2) én alapból más javasolnék, de ehhez meg az igényeidre és a keretre lenne szükségem. mennyit áldoznál rá? milyen szolgáltatásokra van szükséged? milyen interneted van? (a legjobb lenne ha a komplett díjcsomagot tudnád megadni) továbbá hány eszköz csatlakozna rá. ha wifi is kell akkor milyen távolságból használnád milyen eszközökkel és hány fal választana el tőle? stb... írj le mindent pontosan és akkor tudunk segíteni

2015. szept. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

#1 tplinket? :) inkább ne...

bár népszerű (mert olcsó) és ha sikerül jót kifognod akkor működik, de nagyon sok közte még a selejt most is. rengetegen panaszkodnak rá. a minap hívtak fel megint hogy eldobja a netet. (firmware frissítés lehet megoldaná, de egy laikus ezt nem fogja neked megcsinálni) szóval ha olyan router kell amit bedugsz és működik akkor nem veszel ilyen tp-link, tenda és egyéb occó-kínait

2015. szept. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

#1 vagyok


#3: Melyik márkát tartod megbízhatónak? :) (Én a TP-Link-et azért írtam, mert soha semmi bajom nem volt vele.)

2015. szept. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

linksys(cisco), zyxel, netgear, asus, dlink

kb.. (most az otthoni felhasználók szempontjából írom)

egyébként ezt nem lehet így kisarkítani, mert mindegyiknek van jobb és rosszabb modellje is, tehát azért nem lehet általánosságban azt mondani hogy ezek "jók", de tény, hogy kevesebb rá a panasz! amúgy pont most kell garanciáztatnom egy asus-t szóval itt is előfordulhat meghibásodás én ezt nem mondom, de talán kevesebb

2015. szept. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Nekem is teljesen jó a TP-LINK(jöhetnek a lepontozások), semmi bajom nincs vele. Nem tudom hogy neked mi em volt jó vele, de nekem tökéletes.
2015. szept. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

(nem pontoztam le senkit)


Mint mondtam, igen, ki lehet fogni olyat ami jó! De többen is kerestek már meg wifi, internet és egyéb problémákkal. Volt akinél eldobta a netet ha ketten kapcsolódtak rá a wifire (nem, nem a wifit, az adsl kapcsolatot bontotta), volt akinek 10-40 percenként (változó) megszakadt a wifi kapcsolata pedig 1 méterre volt az eszköztől, nem volt leterhelve a csatorna és a vevővel sem volt semmi gond. A hibák többségét egyébként firmware frissítés megoldja, de ezt nem lehet elvárni olyan felhasználóktól akik a szín alapján vesznek eszközöket és nem tudják mi a különbség a wifi és az internet között.... (most őszintén! hogy boldogulna mondjuk egy openwrt-vel aki igazából még az eszköz pontos funkciójával sincs tisztában?)

Tehát én a megbízhatóbb típusok híve vagyok. Akinek van ideje/türelme/tudása az nyugodtan kísérletezgethet vele (ha nem jó kicseréltetheti garanciában) vagy rárak openwrt (ha támogatja az adott típust) de aki csak használni szeretné az ne azt vegye... de ez az én tapasztalatom.

2015. szept. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Arról nem is beszélve, hogy az olcsóbb típusok fixen be vannak állítva a 6-os csatornára. Aki nem ért hozzá az pedig nem fogja átállítani! Automatikus csatornaválasztást pedig felejtsd el, mert ilyet nem tud... (tény egyébként is jobb lenne a fix, de a fixen rossz frekvenciánál még az automatikus is jobb)

De még sorolhatnám.


Persze ez is mint minden típus függő, tehát a felsőbb kategóriában a tp-link között is lehet egész használhatókat találni, de a többség úgy van vele, hogy minek vegyek 15-ért vagy 20-ért mikor már 3000-ért is van? (Ez kicsit olyan mint az olcsó táp a pc-be...)

2015. szept. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5 éves TP-LINK routeremen(ami a szekrényben porosodik)be lehet állítani a csatornát.(3000FT volt amikor vettem.)
2015. szept. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ki mondta hogy nem?

"Aki nem ért hozzá az pedig nem fogja átállítani!"

A gond ott van, hogy az emberek 90%-a annyit tud hogy összekötni (leírás alapján) és várja hogy működjön....


Nem fog rákeresni a környező ap-k csatornáira, hogy megtudja melyik frekvencia van a legkevésbé leterhelve, stb. Sokat kell finomhangolni még akkor is ha egy jó eszközt fogsz ki. Ezt egy laikus tuti nem teszi meg, mert nem ért hozzá

2015. szept. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!