Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szétosztottam az internetet...

Szétosztottam az internetet Cat5e kábellel még sincs net miért? Többi lent

Figyelt kérdés
Kb méterre a szomszédommal megosztottam a netemet de a gép azt írja egyhálózati kábel nincs bedugva pedig a kábel teszter szerint tökéletes a kábel. Átvittem a laptopom és azon megy a net utána áthoztam hozzám a szomszéd gépét és nálam van rajta net mi lehet a baj?
2015. aug. 15. 18:33
 1/6 A kérdező kommentje:
kb 50 méterre akart lenni
2015. aug. 15. 18:33
 2/6 CspCsj ***** válasza:
Mivel van megosztva? Y elosztóval, vagy router-rel?
2015. aug. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Routerrel
2015. aug. 15. 21:40
 4/6 CspCsj ***** válasza:

A "nincs bedugva kábel" hibát jelez, akkor vagy érintkezési probléma van valahol a kapcsolatban, vagy esetleg olyan gyenge a jel (esetleg bekötésnél túl hosszan kisodort érpár miatt) hogy a te LAN vezérlőd nem érzékeli az övé még igen.


Router másik aljzatába is próbáld átdugni a kábelt.

2015. aug. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Valószínű a jel a gyenge mert már mindent megpróbáltam csatlakozókat is cseréltem már
2015. aug. 16. 21:35
 6/6 CspCsj ***** válasza:

Ha nincs megtörve a kábel, akkor 70-80 méterig nem szokott gond lenni, csak csak ha a végein a csatlakozók bekötése nem a szabvány szerinti.


Bekötésről rengeteg oldal van az interneten, pl.:

[link]


Itt is írják, hogy 12mm-nél ne bontsd jobban szét a végét, mert minél hosszabban bontod, annál rosszabb lesz a jel...

2015. aug. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!