Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lassul be az internet...

Miért lassul be az internet sebessége letöltés esetén?

Figyelt kérdés
4 hónapja lett bekötve 20 megás Telekomos internet és pár hete tűnt fel hogy ha le akarok tölteni torrentről akkor 5 percig normális sebességgel megy a letöltés aztán olyan szinten lelassul az internet hogy az internet speed test szerint van hogy még az 1megát se éri el az internet sebessége.Ez minden torrentes letöltésnél igy van.Voltak kint a szerelők és elvileg a géppel lehet probléma. Mitől lehet ez?

2015. máj. 13. 20:43
 1/8 anonim válasza:
Ez csak Torrent letöltés közbe van ez a lelassulás?
2015. máj. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Máshonnan nem szoktam letölteni nagyobb programokat vagy bármit.Az internet speed test mindíg változó eredményt mér.
2015. máj. 15. 18:26
 3/8 anonim válasza:
Már szóltatok a TELEKOM-nak? hogy baj van az Internettel?
2015. máj. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen szóltunk nekik.Voltak is kint kábelt cseréltek meg ellenőrizték a vezetékeket.Azt mondta a faszi hogy valószínű a géppel lehet valami...Wifin felment a saját laptopjára amin meg meg volt a 20 mega mért internet sebesség.
2015. máj. 16. 20:14
 5/8 anonim ***** válasza:

A torrent egyszerre képes több száz kapcsolat megnyitására. Ez betöltheti a router/home gateaway memóriájában levő úgynevezett NAT-táblát, ami folyományaként nem tudsz mellette más hálózati tevékenységet művelni.


Ezért érdemes a torrentkliensben:

* csökkenteni az egyszerre megnyitható kapcsolatok számát globálisan 100 alá

* a le- és feltöltési sebességet korlátozni a csomagban foglalt maximum sebesség maximum 80%-ra (jelen esetben Netmánia M csomag esetén ez 2,5/0,125 MBps)

* esetleg kikapcsolni a PeX-et és a DHT-t


Így lassabb lesz a torrent, de legalább nem eszi meg a routered/home gatewayed reggelire. ;)

2015. máj. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De ha nem megy a torrent akkor is állandóan változó az internetnek a sebessége.Nagyrészt 10 mega alatt mozog ami szerintem igen kevés.Legtöbbször 2-6 mega között szoktam mérni az internet sebességét...időnként felmegy 10-20mega közé is de az ritka.Gondolom azért ennyire nem kéne hogy lemennyen az internet sebessége.
2015. máj. 17. 08:31
 7/8 anonim ***** válasza:

"akkor is állandóan változó az internetnek a sebessége"

Lakossági Internet-szolgáltatásnál ez természetes, hisz osztott közegű szolgáltatást - a home gatewayed és a szolgáltató core routere közötti hálózatot többen is használjátok egyszerre - veszel igénybe. No meg ha távol vagytok a szolgáltató DSLAM-fejállomásától, akkor az alacsonyabb jel/zaj-viszony miatt az elérhető adatátviteli sebesség is csökkenhet.

Ráadásul befolyásoló tényező lehet a géped, a belső hálózatod, a szolgáltatótól független hálózat és az elérni kívánt szerver is.


"Nagyrészt 10 mega alatt mozog ami szerintem igen kevés.Legtöbbször 2-6 mega között szoktam mérni az internet sebességét..."

Ami a garantált 1 Mbps letöltési sebesség felett van ( [link] ).

2015. máj. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rá kötöttem 1 másik asztali gépet amin meg tökéletesen lehetett mérni a 20 megát.Szóval még is csak a géppel lehet valami...A gépet viszont most vettem 1 hónapja újonnan: Amd vision Quadcore 4x4000mhz,1000gb sata 2 hdd,Msi Fm2Ass-uAtx alaplap,Atiradeon 7560,Realtek Rtl8103El 10/100mbps hálózati vezérlő....próbáltam háló kártya drivert frissíteni de nem segített.
2015. máj. 17. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!