TP-Link WR70N routert vettem. Van Wi-fi,3 eszközön (laptop, TV, Blue-ray) vezetékes net is, de az asztali PC azt írja, hogy nincs kapcsolat vagy korlátozott. Laptop W7, PC XP. Javítás gombra, nem megoldható. Mi lehet a gond?
Jól értem; közvetlen kábel kapcsolat van a gép és a router között, de nem elérhető az alapértelmezett IP cím, reset után sem?
A routeren világít/villog a portnak megfelelő led amibe a gép van dugva?
Próbáltál reset után beállítani egy statikus IP-t a gépre és úgy próbálni? Mondjuk 192.168.1.111
tibusz0211!
Jól érted, kábelkapcsolat van és reset után sem érhető el az alapértelmezett cím. De a laptopról sem, amelyiken egyébként van net, vezetékes és Wi-Fi is.
Laikus vagyok, nem tudom, hogy kell a statikus IP címet beállítani. A kis könyv szerint a 192.168.1.1 az alapértelmezett cím. Jut eszembe! Az nem lehet gond, hogy a PC-n (amelyiken most nincs net) volt a beállítva az előző (ASUS) router, amelyik tönkre ment és annak is ugyanez volt az IP címe?
Bakker! Kipróbáltam amit írtál, és bejött!!!
De az még nem tudom, hogy tudok netet varázsolni a másik gépre....
Ha követed a kiskönyv utasításait, biztosan sikerül a net is.
Van ezekben a routerekben egy Quick Setup menü, talán nem szakemberként azzal a legkönnyebb.
Címszavakban:
- Modemből vagy szolgáltatótól jövő kábelt a WAN-ba dugni. (általában más színű port, mint a többi)
- Gépeket a LAN részbe.
- Belépsz a router admin felületére és végigkattogtatod a Quick Setup részt.
Ez be fogja állítani a WiFi-t is és a kábeles hozzáféréseket is.
Jól csináltad, ezt a kézi konfigurációt.
Ez a statikus IP-cím amit említettem korábban. Az IP-cím ütközést az okozta, hogy egyszerre működött a Laptop és a PC-is, de te a laptop IP-jét adtad meg a PC-nek is, így egyszerre kettő volt belőle. Az oldalak emiatt nem töltődtek be.
Ha ugyanezt megcsinálod, és kikapcsolod a laptopot (tényleg ki, nem alvó vagy hibernált módba) akkor elkezd minden működni.
Megpróbálhatod ugyanezt a kézi beállítást, csak a laptop címénél egyel magasabb számot adj, pl: 192.168.0.120 a laptop te pedig add a 0.121-et a PC-nek. Akkor már nem lesz IP ütközés.
Nem törvényszerű, hogy így működjön a dolog, ahogy most próbáljuk.
Amit még megnézhetnél:
Amikor automatára van kapcsolva minden és nem bántod az ip-címeket, akkor a hálózat állapotánál milyen IP-címet kap a gép, vagy egyáltalán kap e?
Ugyanezt megtudhatod akkor is, ha a parancssorba beírod: ipconfig
A Router menüjében a LAN részen (ha jól sejtem) kell lennie egy "DHCP" opciónak Enable és Disable között lehet választani, ezt Enable értékre kell állítani.
Lehet egy IP pool-t megadni ugyanitt. Valahogy úgy néz ki, hogy Start IP 192.168.0.100 End IP: 192.168.0.254
Ez egy tartomány, amilyen IP-ket ad majd a router a rákapcsolt eszközöknek. 100-254-ig lesznek ez esetben a címek. Természetesen ennek elég szélesnek kell lennie ahhoz, hogy a megfelelő számú eszköz kapjon címet 10 eszköz 10 cím, 20 eszköz 20- vagy több mert van olyan eszköz ami egyszerre többet használ.
A PC-n a vezérlőpult internetbeállítások részén van egy kapcsolatok fül, és ott a Helyi hálózat beállítások részén a proxy-nak üresnek kell lennie.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!