Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy számítógép internet...

Egy számítógép internet forgalmának sebességét szeretném lekorlátozni. Erre létezik módszer?

Figyelt kérdés
Elegem van abból hogy húgom 6-7 oldalnyi youtube és vindavideó tömege olyan szinten lelassítja a netemet hogy az már játszhatatlan. 20 megás netem van, de ha ő elkezd bebufferelni egyszerre 5 youtube linket akkor a pingem az egekbe szökik, aki internetes játékon játszik tudja ez milyen idegesítő. Szóval van erre program, vagy esetleg a modemen beállítás hogy azon a kimeneten, amire a húgom van bekötve, kissebb legyen az adatforgalom?

2015. ápr. 29. 13:09
1 2 3
 1/23 Tengor ***** válasza:
A routerken beállítható a a sávszélesség elosztása.
2015. ápr. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
így van, router beállítok. mi a routered típusa pontosan?
2015. ápr. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Zte ZXV10 H201L
2015. ápr. 29. 13:19
 4/23 anonim ***** válasza:
Ha limitert használsz a gépén, akkor szemét vagy, ha routeren keresztül állítod be, akkor pedig öngól. Ha routeren kiosztod ip szerint, hogy 102-től 107-ig csak x Kbps lehetséges, akkor könnyen belefuthatsz abba, hogy máskor nem te kapod a 101-et, hanem pl. a húgod, és akkor a tiéd lesz korlátozva, nem az övé/másoké. Ha meg limitert raksz fel hozzá, akkor pedig csak szemét vagy, mert egy játék miatt őt lekorlátozod, míg te mellette játék ide-oda, maximális sávszélességgel fogsz tölteni is. Egyszerűbb egyezséget kötni és megkérni arra, hogy az alatt a 2 óra alatt fogja vissza magát. Ha meg egész este ott ülsz és online játszol, akkor pedig amit meg már leírtam.
2015. ápr. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
A netet én fizetem, próbáltam megbeszélni vele, nem lehet. Videózni bőven elég neki 7 mega, a többi 13at had használjam én, ha egyszer én fizetem..
2015. ápr. 29. 13:24
 6/23 Tengor ***** válasza:
Az IP címet lehet fixálni. Állítsd be a két gépre 10-10 MB minimumot. Így ha kell nagyobb sáv, és van kapacitás, akkor engedi túllépni, ha nincs, akkor a fix 10-et tartja v. próbálja tartani a router.
2015. ápr. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 P.O.C. ***** válasza:

"Ha routeren kiosztod ip szerint, hogy 102-től 107-ig csak x Kbps lehetséges, akkor könnyen belefuthatsz abba, hogy máskor nem te kapod a 101-et, hanem pl. a húgod, és akkor a tiéd lesz korlátozva, nem az övé/másoké"


Ez a problémát ki lehet küszöbölni azzal, ha a DHCP menüben hozzárendeled a célgép MAC címét az IP címhez, így minden csatlakozásnál ugyan azt az IP címet fogja kapni.

2015. ápr. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Óóó ez tökéletes lenne. Tudnál ebben segíteni ezt hol tudom megtenni?
2015. ápr. 29. 13:34
 9/23 A kérdező kommentje:
Mármint ezt a 10-10 megát
2015. ápr. 29. 13:36
 10/23 anonim ***** válasza:
sehol... ahogy nézem ez egy thome által adott hulladék. nincs benne bandwitch controll.
2015. ápr. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!