Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek ez hülye ötlet...

Szerintetek ez hülye ötlet (PayPal)?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, és mivel sokszor elfogy a pénzem (egy kis ez, egy kis az stb mikor a boltban vagyok), arra gondoltam, hogy minden hét elején utalok a PayPal-omra valamennyi pénzt, mert a PayPalt nem használom gyakran, így kisebb a kísértés, hogy elköltsem, és gyűlne a pénzem. Von le a PayPal valami kezelési díjat vagy valamit, vagy ezt simán tudom virtuális malacos perselynek használni? Amennyit átutalgatok, ha nem nyúlok hozzá, 5 év múlva is a pontos összeg lesz ott vagy vonnak le valamit?

2015. márc. 15. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért nem nyitsz megtakarítási számlát a jelenlegi bankszámlád mellé? Ahhoz nem jár bankkártya, így csak akkor tudod elkölteni, ha visszautalod róla a pénzed a folyószámládra. CIB-nél pl. ingyen adnak és az utalás is ingyenes a számlák között (mert csak virtuális számla).
2015. márc. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem von le, amiért egyedül van levonás így magánszemélyként ha másik személynek fizetsz valamiért, akkor van bizonyos levonás, ez se sok.


Mondjuk én a helyed a következőt tenném inkább ha így tervezed.

Vennék valami jó erős perselyt vagy valamit amibe lehet tenni és tudod zárni, aztán minden héten vennék eurót valamennyit, aztán ezt rakosgatnám el. Valszeg 5 év múlva még inkább fog nőni az értéke a forinthoz képest...

Jóformán " több lesz " benn mint amennyit beleteszel. :)

2015. márc. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Másik banknál vagyok, de majd megkérdezem, hogy mik a lehetőségek.
2015. márc. 15. 20:22
 4/4 Tengor ***** válasza:

Én lekötést használok megtakarításra. Nincs külön költsége és nem tudom kártyával levásárolni a félretett pénzt. Ersténél 20-tól 365 napra le tudsz kötni, a lejárat végén nevetséges kamatot jóváírnak (amiből az adót levonják). Bármikor feltörheted (ekkor persze a hatalmas kamat elúszik) és megkapod a pénzed.

Ugyan ennél a cégnél van megtakarításos lekötés is. Ha jól néztem, ez olyasmi, hogy kijelölöd a célt (150 rugó pl) és havonta tudsz hozzátenni pénzt. Amelyik hónapban egy adott összeg felett hozzáteszel (5-10-20 ezer Ft, azt hiszem ez is beállítható), akkor abban a hónapban magasabb kamatot számolnak.

2015. márc. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!