Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lehet-e gyorsabb az internet...

Archduke88 kérdése:

Lehet-e gyorsabb az internet ha a wifi modem helyet egyenesen a számítógépbe csatlakoztatjuk a DSL-t (egyáltalán lehet-e ilyet)?

Figyelt kérdés

Jelenleg (egy ideig) wifi-s net-et van csak módom használni viszont ez nekem nagyon lassú!

Torrentezem is többek között és a letöltési sebességet még csak kibírnám de a seedelés az zavar igazán!

A feltöltés még az 1 mbit/s-et sem éri el!

Mintha láttam volna valahol ilyesmit, hogy ki lehet húzni a modemből a kábelt és csak egyedül lehet használni a net-et de gyorsabb lesz..

Persze nem vagyok biztos benne és lehet oltári nagy hülyeséget írok ha így van kérlek nézzétek el ha nem kérlek segítsetek, hogy lehet megcsinálni!


Köszönöm előre is a megtisztelő válaszokat!



#internet #sebesség!
2015. márc. 10. 14:22
 1/4 Lajos54 ***** válasza:

Persze, hogy lehet közvetlenül használni. Csak a fogalmakat kell tisztázni: az a bizonyos wifi modem valószínűleg inkább wifi router. Nem mindegy!

Azt a kábelt, ami jelenleg a routerbe megy (a DSL modemből), közvetlenül kell a számítógép hálózati kártyájára dugni. Természetesen, mivel a DSL kapcsolatnál van felhasználónév és jelsz, azt a számítógépen be kell állítani.

És valószínűleg valamivel gyorsabb lesz a kapcsolat, mert a routeren keresztül szinte soha nem jön az eredeti sávszélesség (sebesség), még akkor sem, ha csak egy gép csatlakozik rá.

2015. márc. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem!


Köszönöm a választ!

Az a Szitú, hogy nem megy a dolog!

A (Router-ből) kihúztam a DSl-kábelt rátoltam a gépre (Lapos) de nem érzékelte..

Egy hely van ahova csatlakoztatni lehet oda dugtam a DSL-t de semmi!

Biztos Én csinálok rosszul valamit szóval ha kérhetem leírnád nekem a lépéseket részletesen?

2015. márc. 10. 18:28
 3/4 Lajos54 ***** válasza:

Nézd meg az Eszközkezelőben, hogy szerepel-e a hálózati kártya (Ethernet adapter), illetve nincs-e mellette sárga kérdőjel vagy felkiáltójel. Ha van sárga jel, akkor nincs feltelepítve az eszköz illesztőprogramja.

Ha minden rendben van, akkor a DSL kapcsolatot be kell állítani a gépen, anélkül nem működik.

Mivel azt nem árultad el, hogy milyen operációs rendszered van, közelebbit így nem tudok mondani a beállítás menetéről.

Egyébként a DSL kapcsolatnak éppen az a hibája, hogy a feltöltés lényegesen lassabb, mint a letöltés, ez ellen nem sokat tudsz tenni.

A beállításhoz itt találhatsz segítséget:

[link]

2015. márc. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Windows 7 Home Prémium (64bit)-et használok !


Az általad leírtak szerint fogok eljárni remélem sikerülni fog köszönöm a választ!

A wifivel működik a net viszont mikor a DSL-t közvetlen csatlakoztattam semmi jele nem volt, hogy valami csatlakozna....

Amit linkeltél majd tanulmányozom és majd meglátjuk mi lesz!


Köszönöm a választ!

2015. márc. 11. 20:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!