Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router hatótávolság korlátozás...

Router hatótávolság korlátozása, egy irodaház recepcióján?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy irodaház recepcióján szeretnénk létrehozni egy Free Wifi pontot.

Hogyan tudnám megoldani azt, hogy csak a recepció területén működjön ez?


Ha későbbiekben szeretnénk megoldani, hogy a recepció, és a folyosó össze legyen kötve, és esetleg kapcsolódjon egymáshoz a több router azt hogyan kéne megoldani?


Még egy kérdés:

Korlátozni hogyan lehet? Leginkább úgy gondoltam, hogy 24 órán belül egy eszköz csak x mb-ot engedjen, utána letiltsa.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. márc. 4. 13:59
 1/4 Tengor ***** válasza:
52%

"Hogyan tudnám megoldani azt, hogy csak a recepció területén működjön ez?" Olyan eszköz kell, aminek az adóteljesítménye korlátozható, esetleg hullámelnyelő anyaggal kell kifesteni a recepciót :)


"Ha későbbiekben szeretnénk megoldani, hogy a recepció, és a folyosó össze legyen kötve, és esetleg kapcsolódjon egymáshoz a több router azt hogyan kéne megoldani?" Erre a célra nem routerre van szükséged, mert nem több hálózatot akarsz összekapcsolni, hanem egy nagyot létrehozni. access poinokkel és repeaterekkel megoldható.


"Korlátozni hogyan lehet?" Vagy egy drága és okos routerrel vagy egy szerver + bármilyen routerekkel.


Így a kérdéseidből ítélve biztos, hogy ezt a feladatot neked kell megcsinálni és nem egy szakembernek?

2015. márc. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Természetesen tisztában vagyok az alaplehetőségekkel, gondoltam rákérdezek, hátha van más lehetőség is.


A kérdezés nélküli, és monitoron keresztüli szemétkedésre nem gondolnám, hogy mindenképp szükség lenne.


Köszönöm

2015. márc. 4. 14:12
 3/4 Tengor ***** válasza:
24%
Nem szemétkedés. Sokan vannak úgy, hogy "azt én is meg tudom csinálni" aztán kiderül, hogy lövésük sincs hozzá. Jó az ilyenre rákérdezni, mielőtt veszélynek teszed ki a céges adatokat.
2015. márc. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
28%
Bízz meg egy szakembert, mert nagyon nincs meg a megfelelő tudásod hozzá, és az ilyesmi sok veszélyt rejthet magában.
2015. márc. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!