Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Routernél bandwith nem működik...

Routernél bandwith nem működik, hogy kell helyesen konfigurálni?

Figyelt kérdés
TP-link routerem van, 3 gép van a házban. A másik 2 gépen egész nap megy a torrent, én pedig játszanék online de lehetetlen, 800-as pingem van. Bandwith-et bekapcsoltam a Tp-link oldalán, mégsem változott semmi. Esetleg valami mást lehet rajta állítani, vagy helytelenül lenne beállítva? Ez már jó pár éve a problémám de most komolyabban érdekelni kezdett. Ebben a routeres-es dologban elég buta vagyok, kérlek szépen érthetőbben fogalmazzatok. köszönöm.

2015. jan. 27. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem a sávszéllel van a baj, hanem az egyszerre megnyitott kapcsolatok számával. Vagy torrentezel, vagy játszol. A kettő együtt nem megy.
2015. jan. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A másik két gépen torrenteznek a tesóim, én meg játszani szeretnék.
2015. jan. 27. 19:00
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha szelíden nem megy, akkor alkalmazz erőszakot.
2015. jan. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 coopper ***** válasza:

Szia.


Nem elég bekapcsolni a Bandwidth-et "szabályokat" is meg kell adni (Bandwidth Control Rules List) - legalábbis az én TP-Link routeremben - ahol IP cimtartományt, Port tartományt, Protokolt, illetve le/feltöltési minimumot illetve maximumot kell megadni.


Sok sikert.

üdv.

2015. jan. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi, viszont hogy számoljam ki hogy kinek mennyi net jut? Te esetedben te hogyan számoltad ki, ha neked ki kellett?
2015. jan. 27. 20:24
 6/11 fersk ***** válasza:

[link]


Az oldalon tekerj le a Bandwith control-hoz.

2015. jan. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 coopper ***** válasza:

Szia.


Ez sajnos mindenkinél más és más.


Mivel a neted sebességtől is függ (le illetve feltöltés).


Amúgy megbeszélés tárgya is a dolog (a többiekkel), de én 33% - 33% - 33% százalékkal számolnék első körben. És ha valakinek nem felel meg akkor állitasz rajta a többiek rovására.


Űgy kellene meghatározni, hogy mindenki jól járjon, és mindenkinek dolgozzon mindene.


Sok sikert.

üdv.

2015. jan. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez azért értelmetlen, mert ha hardveresen lekorlátozod, akkor akkor is korlátozva lesz, ha éppen a többiek nem használják a netet. Mindenkivel kiszúrsz, beleértve magadat is. A szóbeli megegyezés jobb megoldás. (Töltsenek éjjel, amikor te alszol. Vagy ha nappal alszol, akkor akkor...) Arról nem is beszélve, hogy az egyidejű kapcsolatok számát ez se oldja meg, nekik kell lentebb venniük a kliensükben. (Ha elég kicsire veszik, akkor megy majd vele a sebesség is.)
2015. jan. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat, sikerült megcsinálnom tökéletesre! most már akármennyit töltenek 50-es ping változatlanul. A Bandwith Control Rules list-et kellett állítgatnom. sziasztok!
2015. jan. 28. 20:16
 10/11 anonim ***** válasza:
És így nagylelkűen egy rakás pénzt adományozol az internetszolgáltatódnak...
2015. jan. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!