Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem megy a netem a...

Miért nem megy a netem a noteszen?

Figyelt kérdés

Van egy megátalkodott notebookom amin a vezetékes internet nem megy. A mobil igen. Ha elviszem akárhová( pl szerelőnél is voltam már, barátnőmnél stb..) mindenhol megy rajta a vezetékes net, csak itthon nem. Szóval nincs gond a notebookkal. De a vezetékkel sem, mert itthon minden más notebook megy rajta, csak az enyém nem. Akkor ez az ilyen nincs és mégis van kategória? routerem van amúgy , ha számít, a többi géppel nincs gond.

Segítsetek légyszi, az én tudományom már megállt.


2008. aug. 19. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
mi lenne, ha nem te mennél a szerelőhöz, hanem ő jönne hozzád? ezer meg ezer oka lehet annak, hogy mitől nem megy így messziről látatlanban úgysem tudunk válaszolni neked.
2008. aug. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már kihívtam, de még nem kerültem sorra. De ha a kábelek is meg minden más is jó, meg a notebook is, akkor mi a fene lehet a hiba? Ha egyikben sincs, akkor hol van?
2008. aug. 19. 20:48
 3/8 Hintalow ***** válasza:

És ahol máshol próbáltad, ott is volt -e router esetleg? Valószínűleg beállítási probléma lesz, ugyanis, ha más gép működik ott, és a tied is máshol, akkor kizárható a netkapcsolat és a hardware hibája.

Routernél fix IP címet kell beállítani, bekonfigurálni a routert, átjárónak megadni a router IP címét stb...

Ilyen esetben tényleg nincs más, meg kell nézetni egy hozzáértővel.

2008. aug. 20. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó hsz-nak: Ez a hiba akkor is meglehet, ha másvalakinek a laptopja nálam megy? És az összes amit próbáltunk? Miért csak az enyém nem?
2008. aug. 20. 19:11
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja , és elfelejtettem leírni, hogy néha, kb háromnaponta, mikor bekapcsolom, akkor van net, megy is, de csak addig amíg először bejön a képernyőkímélő, utána ledob, és nincs is megint vagy két napig.
2008. aug. 20. 19:13
 6/8 Hintalow ***** válasza:
és máshol tökéletesen lehet rajta használni a vezetékes netet? képernyőkímélő előtt-után, hosszabb idő után is, amikor nálad már nem szokott menni?
2008. aug. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen igen. Minden tökéletes amúgy. Ezen kívül:S
2008. aug. 22. 16:58
 8/8 Hintalow ***** válasza:

hüm-hüm... fogas kérdés...

esetleg még az tudom tanácsolni, hogy próbáljátok meg egy másik kábellel, ez az egyetlen tényező, ami még közrejátszhat nálad szerintem, lehet, hogy nem áll elég stabilan a noteszed lan-csatlakozójában

2008. aug. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!