Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Fécbukon kaptam egy üzenetet,...

Fécbukon kaptam egy üzenetet, amit megnyitottam és vírusos volt. Nem tudom mit tehetnék? (többi lent)

Figyelt kérdés

Többen is írták már, hogy ezt az üzenetet ők is megkapták.

Írták is, hogy csak úgy lehet kiírtani a vírust, ha újrarakom a böngészőmet.

Egyből indítottam egy teljes számítógép vizsgálatot és nem talált semmiféle vírust. Mostmár nem értem, hogy ilyenkor csak a böngésző lesz vírusos vagy a számítógép (ha nem talált semmit a vírusírtó, akkor a gép nem lehet vírusos)! Leírnátok nekem, hogy hogy van ez?

(Én arra is gondoltam, hogy ez nem vírus, csak egy értelmetlen körlevél, amit automatikusan magától továbbít minden ismerősömnek!)



2015. jan. 5. 22:50
 1/3 XboxFan220 ***** válasza:
Az ha nem vettél észre semmi változást akkor rendben vagy. A vezérlőpult ->Programok eltávolításánál lehet látni ezeket az egyéb sz** dolgokat amitől tele vagy reklámmal meg stb
2015. jan. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 T/Z ***** válasza:

"(Én arra is gondoltam, hogy ez nem vírus, csak egy értelmetlen körlevél, amit automatikusan magától továbbít minden ismerősömnek!)"


Ez így van.


Nem kell a böngészőt újraraknod.


A Facebook rendszerszinten észleli, h vírusod van, és blokkolja majd idővel a körüzit, esetleg átmenetileg lekorlátozzák a fiókodból küldhető üzeneteket, de ez nem ellened irányul, egy bot végzi automatikusan, nyugi, nem leszel blokkolva spammelés miatt.


Aztán magától megszűnik majd a körlevél továbbküldözgetése.

2015. jan. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, de mindenki azt írta, hogy vírus. Biztos nem tud semmi kárt tenni a gépemben?
2015. jan. 6. 22:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!