Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lassul be a net az...

Miért lassul be a net az egyik szobában?

Figyelt kérdés
Hülyén hangzik, de abba a szobába ahol a router van, ott be szokott lassulni a net. Átmegyek egy másik szobába ott pedig semmi baja. Van köze a routerhez?
2014. dec. 28. 16:30
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Cisco epc 3208 van ráírva. Linksy az nincs :O
2014. dec. 28. 17:27
 12/24 anonim ***** válasza:
Ja hát miért nem ezzel kezdted. Azt hittem külön Linksy routered van a modem mellé, nem pedig egy modem+router kombó. Ráadásul gondolom, legalább is merem feltételezni, hogy UPC-s vagy, mert azoknál egy modem+router-nél se használható normálisan a Wifi, bár néha a T-home-nál is panasz van az EPC 3925-ös routerekre, de az mellékes.
2014. dec. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Végülis ahogy kiraktam, közbe rájöttem, hogy amit routernek mondtam, az a modem, és van külön router, az pedig tp-linkes. Most kiköltöztettem őket, aztán várom a csodát :D
2014. dec. 28. 17:49
 14/24 anonim ***** válasza:
Nade végül is melyiket használod? :D Mert a Cisco-s modem is tartalmaz Wifi funkciót, illetve a TP-Linkes is, hacsak nem egy sima mezei, vagy épp egy VPN router, ami nem tartalmaz Wifi-t. Ha meg a TP-Link-es az és szar, akkor egy FW frissítést megérdemelne, bár az attól függ, hogy az milyen típusú, mert nem írtad le :)
2014. dec. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
wr740n a tp link. Innentől bonyolódik a dolog ahogy leírtad :D inkább magamat költöztetem át a nappaliba :P azért köszi a segítséget :)
2014. dec. 28. 17:57
 16/24 anonim ***** válasza:
Vicces, de nekem is pont ilyen van és megvétel után kicsit instabilnak tűnt, ezért elvégeztem rajta egy FW frissítést és azóta semmi baja sincs, bár igaz, hogy nálam állandóan használva van.
2014. dec. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
És azt hogy lehet megcsinálni? :O
2014. dec. 28. 18:06
 18/24 anonim ***** válasza:

Felmész a TP-Link oldalára és ott megkeresed a routered a downloads-nál:

[link]


Itt kiválasztod a routered hardver verzióját és letöltöd hozzá a legújabb firmware-t. A routered hardver verzióját (v1, v2, v4.3 stb) a router alján lévő címkén találod, fontos hogy véletlenül se másikat válasz ki, különben elronthatod!

Ha megvan és letöltötted, akkor egy zip/rar file van ott, ahova letöltötted és azt ha kicsomagolod, akkor van benne egy bin file.


Na ha ez megvan, akkor a böngésződbe beírod a tplinklogin.net címet, vagy a 192.168.0.1 egyes esetekben 192.168.1.1-es címet és ott a jelszóbekérő ablakon beírod az admin - admin nevet és jelszót.

Azután elnavigálsz a következő helyre, betallózod a letöltött bin file-t és Upgrade.

[link]

2014. dec. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Röviden ennyi :)
2014. dec. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Köszi elég érthető. Hamarosan nekilátok :)
2014. dec. 28. 18:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!