Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem megy a wifi a...

Miért nem megy a wifi a laptopomon?

Figyelt kérdés

Hp 620-as laptop tudom nem egy mai darab de eddig tökéletesen működött eredeti 64-bites windows 7 van rajta és

egyszer csak nem működött a net... rámegyek a wireless assistantra azt írja ki le van tiltva az eszközkezelőben, megnézem hát minden tökéletesen működik... jól van gondolom biztos elfáradt kikapcsoltam, majd 2 óra múlva újra be. de ekkor már a wifit jelző lámpa sárgán világított és akárhányszor nyomtam is meg sárga maradt, és ráadásul a wa-ban azt írta ki h wifi letiltva de a wlan meg se jelent...

rámentem a hivatalos hp oldalra letöltöttem az összes network drivert de semmi változás ráadásul az összes azt írja ki h nincs megfelelően telepítve próbálja újratelepíteni de az se segít rajta... mi lehet a probléma ( kb 1 hónapja van wifim és azóta tökéletesen működött, megnéztem nem azzal van a probléma)



#internet #router #HP #HP620 #wifi #vezeték nélküli net hiba #wlan hiba
2014. dec. 27. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Banális, de be van kapcsolva? Laptopokon billentyűkombinációval ki lehet kapcsolni a wifit, hogy ne fogyasszon, ha nem kell. Valamint szerintem a BIOS-ban is le lehet tiltani, de ehhez utána kell olvasnod.


Ha ezek be vannak kapcsolva, és a driverek frissítése sem segített, akkor próbálj meg Ubuntut bootolni, és az alól megnézni, hogy működik-e. (USB stick-ről is tudsz bootolni, nem kell felraknod a gépre az Ubuntut/Linuxot, de ennek megint utána kell olvasgatnod, nyugi le van írva 100 helyen). Ha Ubuntu alól sem jó, akkor szerintem szervíz... Ha ott jó, akkor a Windows-al lesz valami gond, én akkor újratelepíteném, ha nem túl nagy macera(előtte Ubuntus csekkolást mindenképp néznék, mert az nem sok idő).

2014. dec. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

az a ciki h nem lehet bekapcsolni... olyan mintha nem is létezne... a biosban azt írja ki "device not presented" az ubuntus bootolás nem jutott eszembe, de megpróbálom


inkább abban kéne segíteni h a ralink rt 3090bc4-es kártyához hogyan tudok megbízható drivert letölteni? mert a hp oldaláról letöltöttem a hivatalos drivert de az csk azt írja ki hiba, telepítse újra az ajánlott beállításokkal

2014. dec. 28. 10:54
 3/3 anonim ***** válasza:

ebben nem tudok segíteni. az Ubuntu azért jó, mert ott más a driverrendszer.


Nekem amikor új volt a laptop, akkor win7 alól nem volt hálóhártyám (driver hiányzott) de Ubuntu egyből felismerte, wifi is működött, így tudtam letölteni drivert a Win7-hez.

2014. dec. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!