Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy torrent miatt 1280euro?

Egy torrent miatt 1280euro?

Figyelt kérdés

Egy másfél honapja vagyunk Freiburgban, és ma szolt a főnököm, hogy jott egy e mail, hogy x y utca házszám alatti lakosok mi vagyunk én és bnőm, és a lakotársunk, vmi letöltés miatt kaphattuk..

Visszagondoltam és direkt nem toltottem le semmit eddig, pont emiatt, egyszer -"nkórrol" szedtem le egy 2013mas albumot valami remix, de kétlem hogy ilyen a boltba egyáltalán van e. se filmet se semmi mást..sehonnan. film mind online nézem. Lakotársunkra még nem kérdeztem rá o csinalt e vmit. az is érdekes hogy levelet postai uton nem kaptunk hanem a fonokom szolt h a mekinek aminek dolgozunk vhonnan küldtek levelet.. a házat béreljük a mekitol a meki meg egy dr csávotol aki nem is itt lakik.. szoval nem igazán értem. Most mik a következmények nem fizetem be? Széttöröm a gépet micsinálnak? nem is volt gépem :D vagy kijon a rendőrség hé börtönbe mész, vagy mégis mi ez? persze az utobbi sorokat nem gondolom komolyan de gusztustalanul irreális össszeg, mekkora összeg ez??! most ne ezt irjátok miért nem vetted meg a boltba mint skotoskodsz stb.. hanem aki hozzáért, és tud valami okosat mondani?! szerintem nem egyedül vagyok ezzel...eléggé kétségbe vagyok esve. már a youtuberol lekonvertálva zenét se merek letolteni.. egyáltalán frisithetem az antivirusomat..ezt se tudom..


2014. dec. 23. 23:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
több infót a levélről és kevesebbet a körülményekről.
2014. dec. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a német törvényeket, de ez kamu szagú. Mi van ha nyitott a wifi és a szomszéd volt, vagy ja feltörték, vagy ha visszaállt gyári beállításokra a router, nekem van ilyen routerem ami áramszünet után visszaáll és nyílt hálózat lesz belőle.


Én nem fizetnék, egyrészt irreális, másrészt szerintem ez csak ilyen lehúzás, valaki így akar pénzt csinálni.



egyáltalán honnan jött a levél?

2014. dec. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
semmilyen papirformáju levél nem jott még. Ma bementem dolgozni, majd a fonokom, aki am jobarátom,hivott oda, es mutatott a telefonjába egy e mailt hogy abban áll a mi lakcimunk és az összeg.. nos teljesen abszurd a dolog mert miért nem ide küldtek ki levelet? miért máshova? fogalmam sincs, h ő honnan szerezte azt az e mailt. meki irodavagy honnan.. ja és igen bárki feltorheti, van h megszakada kapcsolat és nincs egy oráig net.. nem értem. Zavaros volt a beszélgetés mert sok szot nem értek németül.. és az erő is kiment belőlem mikor mondta, hogy ezzel most mi lesz. :S várom a lakotársam ő jobban tud németül, hogy vele mit beszélt a fonok.
2014. dec. 23. 23:43
 4/11 Gábor_79 ***** válasza:
Én pl. hallottam, hogy Németországban keményen büntetik a torrentezést, csak amikor először olvastam a kérdést, nem tudtam, hogy ez a város, Freiburg, német.
2014. dec. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hozzátenném, az online film is warez. És a németek lehet, hogy azt is büntetik. (na nem a youtube, hanem ilyen onlinefilmek.cc és társai szarok)
2014. dec. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

most jott a hir a lakotárstol, hogy ő igenis töltött le filmet miota itt van ujat is, és sorozatot amerikait ujabbakat.. már csak az a kérdés, hogy az én 150 megás noname mix letoltésem az enkorrol is gáz volt e..

és osszeállt a kép kaptunk három levelet ügyvédi irodátol de mivel nem a mi nevünkre jött, bevittük a meki irodába, hogy a főbérlőnek adják át, nyilván nem bontjuk fel ami nem a miénk és gondolom ennek a levélnek az adatábol táplálkozott a főnököm..ebből meritette az infokat..szoval végig nálunk volta buntetés..de nem bontottuk fel..

2014. dec. 24. 01:53
 7/11 anonim ***** válasza:
az de durva!!! most nem csak az osszegre gondolok, hanem arra, hogy egyaltalan nem lehet letolteni semmi sem sehonnan(nemetorszagban)! az internetezok 70-80%-a tolt le es fel dolgokat mindenhonnan....
2014. dec. 24. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
a letoltesz-feltoltesz dolgokat bizonyos helyekre es a torrentezessel lopsz dolgokat 2 kulon dolog
2014. dec. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
dúrva
2014. dec. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kicsit naivnak tetszik lenni.Ha küldök egy emailt hogy fizess nekem mert ebben az országban büntetendő a két lábbal az ágyból való felkelés akkor kifizeti?Valószínű ugratás.
2014. dec. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!