Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Újra lett rakva a gépem, nem...

Újra lett rakva a gépem, nem tudok rajt netezni, miért van ez?

Figyelt kérdés
A számítógépemet ujra telepítették,ezelött XP volt rajta most win7 ultimate van.Valamiért nem lehet rajt netezni,hiába dugom ki-be a kábelt (ethernet) nem csinál semmit.Amíg xp volt akkor ujra raktam aztán bedugtam a netet és már szedtem is le a drivereket.Most meg valamiért nem jó a net. Alaplapom:Asus p4s8x-x

2014. dec. 7. 14:42
1 2
 1/11 Gábor_79 ***** válasza:
Kell hozzá hálózati kártya driver. Volt egy hasonló kérdés valaha angolul [link]
2014. dec. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Gábor_79 ***** válasza:

Az Asus saját oldalán nincs a win 7 a támogatott rendszerek sorában [link]

De talán van opció: [link] vagy

[link]

2014. dec. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi.És ezek közül melyik jó?
2014. dec. 7. 21:34
 4/11 A kérdező kommentje:
Meg még kellene a videokártyám drivere is:Nvidia Geforce 6200 agp 256mb ez is win7-re :D
2014. dec. 7. 21:42
 5/11 A kérdező kommentje:
na talán a videódriver nem kell,megtaláltam szerintem jó,márcsak az internet driver kéne,részletes magyarázással :D
2014. dec. 7. 22:07
 6/11 Gábor_79 ***** válasza:

Az XP drivert próbáltad már [link]

Kicsomagolod egy tetszőleges helyre. Megnyitod az eszközkezelőt. Kikeresed a hálókártyát, majd illesztőprogram frissítése. Keresés a saját gépen belül. Betallózod a kicsomagolt fájl mappáját.

Esetleg Vista driver még jó lehet, mert nagyban hasonlít a két oprendszer: [link]

Konkrét driver-azonosító alapján is kereshetsz meghajtóprogramot. Szintén Eszközkezelő, rámész a keresett hardverre, jelen esetben hálózati kártya > jobb gomb "tulajdonságok", majd "részletek" fül. Kikeresed a "hardverazonosítók" opciót. Alol az ablakban kiír egy olyasmit, mint PCI\VEN_10EC&DEV_8168&CC_0200 a példa kedvéért. Jobb gomb, másolás. Ezt az azonosítót írod a googlé keresőbe + win 7 esetleg. A kiadott találatokkal próbálsz illesztőprogramot frissíteni. Az ilyen jött-ment oldalakkal vigyázz, mert szeretnek malware-t a nyakadba akasztani.

2014. dec. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Gábor_79 ***** válasza:
A második link nem jó, mert valami exe-t akar letölteni és a driver az nem ilyen futtatható állomány. Tömörítve kellen érkeznie normális esetben, ahogy az Asus oldalán is.
2014. dec. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi,de még mindig nem jó :(
2014. dec. 8. 22:51
 9/11 Gábor_79 ***** válasza:
Több ötletem nincs. Próbálni kell. Néztem párat, de felhagytam vele; még tegnap. Valahogy biztos megoldható, de még nem tudom a módját. Nem voltam ilyen helyzetben.
2014. dec. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Már megtaláltam és jó is,köszi a segítséget :)
2014. dec. 10. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!