Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Aram szunet ota nincs Internet...

Aram szunet ota nincs Internet, miert?

Figyelt kérdés

A problemam a kovetkezo.

Kabeles digi netunk van es egy aram szunet utan a gepem nem ismeri fel a netet. Mikor Csatlakoznek 651-es hibat jelez.

Viszont a wifink ugyanazon a kabelen

felismeri, es telefonrol,tabletrol lehet wifizni. Mit tegyek,hogy a pc-n legyen net?


A valaszokat elore is koszonom.


2014. nov. 10. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:

A 651-es hiba modemhiba, amit a gépnek meg sem kellene kapnia, mert azt a router kezeli.

A számítógépen hogy próbálsz csatlakozni a netre?

G.

2014. nov. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Viszont a wifink ugyanazon a kabelen

felismeri"

Akkor ezek szerint van routered, vagy a szolgáltatótól kapott home gatewayed (modemmel egybeépített router).

Ez esetben a router/home gateway "tárcsáz be" és a számítógép/tablet automatikusan a routertől kap csatlakozási adatokat, nem kell felhasználónevet és jelszót megadni és nem kéne előfordulnia 651-es hibának.


Ergó a számítógépen törölni kéne a szélessávú (WAN miniport) PPPOE-kapcsolatot.

2014. nov. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg a használati utasításban mi az a 651-es hiba.
2014. nov. 11. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én először kihúznám a routert (és a digi dobozát, ha külön van), majd visszadugnám. Áramszünetnél nekem is előfordult már hasonló, akkor így oldódott meg.

(Röviden: indítsd újra a routert és a modemet)

2014. nov. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Toroltem a PPPOE kapcsolatot, de nem tortent semmi.

Azt hogy kihuztam a routert ès ujra inditottam se mukodott... :/

2014. nov. 13. 17:46
 6/8 anonim ***** válasza:
A routeredben (pontosan mi a gyártója és a típusa?) be van állítva a PPPOE-felhasználónév és PPPOE-jelszó? A router webes beállítófelületén ellenőrizheted, hogy betárcsázik-e.
2014. nov. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az előző válasz stornó - hisz a telefonon/tableten van net, tehát elvileg a router betárcsázik.


Viszont az kérdéses, hogy az asztali gépről eléred-e a routert (pontos márka és típus tud segíteni a továbbiakban).

Ahhoz, hogy ezt kiderítsük, nyiss egy parancssoros konzolt a gépeden (Start menü/Futtatás menüpontba írd be: cmd ), és a megnyíló fekete ablakba írd be:

ipconfig /all

ha ehhez hasonlót kapsz:

[link]

szóval ha nem kapsz (192.168.-al kezdődő) IP címet ÉS Alapértelmezett átjárót ÉS DNS-szervereket a routertől, akkor a router és a számítógép közötti kapcsolattal lehet a gond - érdemes átcsatlakoztatni a gépet a router másik LAN portjába.

2014. nov. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ipconfig /all +1!

G.

2014. nov. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!