Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha bevezetik az internetadót,...

Ha bevezetik az internetadót, akkor a szolgáltatók korlátozhatják az eredetileg korlátlan internetet?

Figyelt kérdés
Elvileg a szolgáltató fog fizetni havi 700 Ft-ot magánszemélyek után,amit nem háríthat át az ügyfelekre. Viszont cégek után 5000 Ft-ot fog fizetni, amit már átháríthat a céges ügyfelekre. Na de ha ez bekövetkezik, akkor az internet marad ugyanúgy korlátlan? Azaz annyi youtube videót nézek, amennyit csak akarok? A fideszes faszi azt mondta a magyar televízióban, hogy az adóból ki akarják terjeszteni a szélessávú internetet falvakba és oda is ahova eddig nem jutott el. Én attól tartok, hogy a korlátlan netet valamilyen szinten korlátozni fogják pl: havi 1-2 gigát tölthetek le illetve csak korlátozott mennyiségű videót nézhetek meg.

#internetadó-internetkorlát
2014. okt. 24. 22:41
1 2
 1/11 anonim válasza:
Igen,ugyan olyan lesz,mint volt, csak legalább 700 ft-tal többet fogsz érte fizetni,ami természetesen nem adó lesz, hanem valami új neve lesz.
2014. okt. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

nem vezetik be, és az UPC -nél pl. most se krolátlan.

Ha három egymást követő hónap átlagos havi adatforgalma több mint 300GB akkor drasztikusan csökenthetik a sávszélességed.

(eddig mondjuk csak pár megszállott torentező érte ezt el)

2014. okt. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
na jó, de nekem is UPC van és teljesen korlátlan. Annyit töltök le amennyit csak akarok. De ezt úgy érzed, hogy lassítják a netet ?
2014. okt. 24. 22:55
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Annyit töltök le amennyit csak akarok." vagy amíg nem haladod meg az átlagos 300GB -ot...

32. old: 5.2.1.1 Extrém használat

[link]

2014. okt. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%
Túl nagy torrent forgalom esetén eddig is korlátozták a sávszélességet (diginél vagyok, tapasztaltam), ezután meg pláne mindent ki fognak találni (árképzésben, technológiában), hogy lassítsák, akadályozzák a letöltéseket. Az egész világ a gyorsabb internet felé halad, mi meg megyünk vele szembe a szabadságharcunkkal. Végső cél a Vágási Feri-féle betárcsázós internet.
2014. okt. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

nem akarok egy szolgáltatót se védeni mert mind megéri a pénzét, de voltam a t-home-nál (sajna nem volt más) 10 évig és mellettük szóljon hogy sose korlátozták a sávszélt bármennyit töltöttem le, -pedig én aztán leszedtem az egész internetet-, volt olyan hogy havi >1TB, hónapokon keresztül, náluk is megvolt/van ez a korlátozási ÁSZF pont de nem alkalmazták sose, -legalábbis nálunk-.

Most helyi kábelnet-m van (bérházi) 8000ft 1Gbs fix ip és majdnem full duplex, itt ugyan mennyi lenne a max adat letöltés amikor percenként lejön majd 8 giga?

2014. okt. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
A szokásos, a szolgáltatók lehúzása című műsor megy ismét a kormánynál, de ez valójában csak egy újabb népnyúzó adó, csak a felelősséget hárítják, szokás szerint másra. Mégis, hogyan lehetne megakadályozni, hogy a szolgáltatók valamilyen formában ne az ügyfelekre hárítsák a felmerülő többlet költségeiket? És ami a legfontosabb, miért is kéne megakadályozni? Elvileg szabad piac van, kapitalizmus! Szóval ez természetesen ismét egy, a végfelhasználókat sújtó adónem, csak a kormány azt hiszi, hogy az emberek teljesen hülyék, és ezt nem látják...
2014. okt. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"a kormány azt hiszi, hogy az emberek teljesen hülyék"

És milyen jól hiszi, ezt bizonyítja a még mindig kétharmados támogatottság. Minden nép azt kapja, amit megérdemel, illetve amit kiharcol magának.

2014. okt. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

(nincs 2/3, a lakoság több mint fele nem szavazott, gondolom már egyik bűnszervezetnek se hittek, és fogalmuk se volt hogy most melyik maffia csoportra szavazzon.

Csak 27% szavazott rá, ami nem 2/3 de még 1/3 sincs.

Én mint mindig arra szavaztam akiről még nem hallottam, nem ismertem, mert az még nem hazudott nekem.)

2014. okt. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az új internet!

[link]

2014. okt. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!