Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Netet szeretnék megosztani...

Netet szeretnék megosztani routerrel, a gépen az internet "wifin jön" (tplinkusbstick) Rádugtam a routert és engedélyeztem a net megosztást, de nem tudom miért a wifit látja a mobilom/laptop de intenet nincs. ötletek?

Figyelt kérdés
Gépen/laptopon win7ultimate 32bites oprendszer van.a wifi stick tplink a router ds-link ds-wr150n lan kártya tutira működik utp kábellal dugtam a gépre a routert,laptopban müködik a wifi jelvevő...

2014. okt. 6. 01:27
 1/5 Nosco ***** válasza:
Routeren beállítottad a net eléréséhez szükséges dolgokat?
2014. okt. 6. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:

Eleve szar routert vettél, a DS-Link a legnagyobb hulladék az egész Piacon.

Ezen kívül a routert nem arra tervezték, hogy egy számítógép internetét ossza tovább, hanem arra, hogy az internet közvetlenül belemenjen és ő önállóan csatlakozzon a nethez, majd ossza szét.

A legtöbb router csak vezetékes internetet tud megosztani (olyat amihez közvetlenül tud csatlakozni, nem számítógépen keresztül). Neked úgy nevezett WISP kliens routert kellett volna venned, ez tud önállóan vezeték nélküli hálózatokhoz csatlakozni és azt megosztani, PL. TP-Link TL-WR843ND

Abból meg, hogy USB sticken jön a net, feltételezem nem a tiéd, csak lopod valakitől. Ez eleve nem legális, de hogy te még ezt routerrel tovább is akarod osztani egyenesen pofátlanság.

2014. okt. 6. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
1. Nem lopon... 2. magamnak akarom osztani nem másnak... 3. linksys wrt54gl tudná osztani?
2014. okt. 6. 12:34
 4/5 P.O.C. ***** válasza:

"1. Nem lopon"


De akkor hogy kapod TP-Link USB adapteren keresztül a netet? Egyedül a mikrohullámú internet szolgáltatók használnak Wi-Fi -t, de azok meg saját Access Point -ot hoznak ami vezetékessé alakítja utána a netet.


"3. linksys wrt54gl tudná osztani?"


Igen, okosított firmware -el csatlakozni tud Wi-Fi hálózatokhoz, de nem szerintem tudja továbbosztani Wi-Fi -n csak vezetéken. Szerinte inkább repeater üzemmódban kivitelezhető.

2014. okt. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ha hálózati híddal összekötöm a vezeték nélküli hálózatot és a helyi hálózatot amire rá van dugva a router? így lehetséges lenne?
2014. nov. 20. 21:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!