Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hol lehet a tényleges internet...

Hol lehet a tényleges internetsebességet mérni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!

Hol lehet tényleges internetsebességet mérni?

Nem a speedtest oldalakon, mert az nem a tényleges.

Emlékszem, volt valami fájl aminek a letöltésekor a tényleges sebességgel dolgozott a net, de már nem tudom mi és hol volt ez a dolog.

Csak azért kérdem mert nekem 120-as UPC netem van, aminek a tényleges sebessége ő szerintük 30/4, de nekem a valóságos (hisz látom fel/letöltéseknél) Max: 12/1,2 és prezentálnom kéne a ma kiérkező szerelőnek, hogy ennyi és nem 30/4.

De nem tudom milyen letöltéssel, vagy hogy mutassam. (torrentet mégsem mutathatok).

Köszi!!



2014. szept. 29. 06:49
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is csak nem emlékeztem rá hol találom.
2014. szept. 29. 11:33
 12/12 anonim ***** válasza:
speed test is ténylegesen méri a sebességet, csak az megabiten írja, az oprendszer, meg úgy általában minden más progi ami letölt valamit, pedig megabájtban, a kettő között pedig 8szoros a különbség. tehát ha nálad 100/10 et mért a speedtest, vagyis 100megabit/sec letöltés, az 12.5 megabájt/sec, a 10 megabit/sec feltöltés pedig 1.25 megabájt/sec feltöltés, ami pedig stimmel is, hisz te 12 illetve 1.2-t írtál. amit garantálnak 30 le és 4 fel, azok is megabit/sec ben értetendők, ami 3.75 le, és 0.5 fel megabájt/sec ben. szerintem te csak szimplán fogalomzavarban vagy, a szerelő meg valszeg hülyének fog nézni téged.
2014. szept. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!