Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hol lehet a tényleges internet...

Hol lehet a tényleges internetsebességet mérni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!

Hol lehet tényleges internetsebességet mérni?

Nem a speedtest oldalakon, mert az nem a tényleges.

Emlékszem, volt valami fájl aminek a letöltésekor a tényleges sebességgel dolgozott a net, de már nem tudom mi és hol volt ez a dolog.

Csak azért kérdem mert nekem 120-as UPC netem van, aminek a tényleges sebessége ő szerintük 30/4, de nekem a valóságos (hisz látom fel/letöltéseknél) Max: 12/1,2 és prezentálnom kéne a ma kiérkező szerelőnek, hogy ennyi és nem 30/4.

De nem tudom milyen letöltéssel, vagy hogy mutassam. (torrentet mégsem mutathatok).

Köszi!!



2014. szept. 29. 06:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Akkor leírom én is sokadjára, ahogy már mások is megtették korábban. Jó sokszor. A net szolgáltató megabitben adja meg a sebességet, te pedig a letöltést megabyteban nézed.

8 bit = 1 byte

120/8 = 15


Vagyis Kb pont akkora, amekkorát te látsz. A "szerintük 30/4" részt egyáltalán nem értem, ha 120as netnek írják, akkor "szerintük" az 120as.

2014. szept. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Első: A 30/4 az a garantált sávszélessége a 120as UPC netnek. Gondolom az ügyintéző is belezavarodott a fogalomzavarba, nem jól értette mire gondol tényleges sebesség alatt.


Ettől függetlenül a megoldásos 100%-os :-)

2014. szept. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Egy gyors szerverről (bármelyikről) kell letölteni egy nagyobb méretű fájlt.

Viszont tizet teszek egy ellenében, hogy a UPC a saját sebességtesztjéhez fog ragaszkodni.

2014. szept. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ok, az UPC speedtesten 100/10-et mutat, de az sem a tényleges.
2014. szept. 29. 09:48
 5/12 A kérdező kommentje:
Olyan fájlt kéne töltenem előtte,ami kihasználja a teljes sávszélességem fel és le is és úgy Ő is látná hogy csak 12 le és 1,2 fel a max sebességem.
2014. szept. 29. 09:49
 6/12 anonim válasza:

Nekem a Tmobilnál volt ilyen gondom. 30mb fizettem é 5mb jött mert akkor még vidéken laktam és elvileg oda nem "jön be a 30mb" -.- Dehoogy is nem jön be. Mikor mondtam cseréljétek csak le bent a szűrőt csak kapkodták a levegőt. Érdekes másnap este 32.5mb hasogatott a torrent.

Ezt csak azért írtam,hogy biztos lesz megoldás. Viszont szerződésre fognak utalni amit aláírtál. Abban szerepelnek adatok hogy 120mb mennyi a garantált.

2014. szept. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha a sebességmérő 100/10-et mér akkor a sebeséged nagyjából rendben van. Máshol kellene a hibát keresned.


A torrent kliensed rendesen be van állítva?

Ha uTorrentet használsz, akkor nézd meg a saját tesztjét.

(Jobboldalt lent klik a kis zöld karikára - vagy sárga háromszögre - és a felnyíló sebességkalauzban "tesztek indítása")

2014. szept. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Itt találsz nagy fájlokat

[link]


Meg itt is

[link]

2014. szept. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Csak amikor a sebességtesztet csinálod lődd le a torrent klienst, mert az például rendesen fogyasztja a sávszélességet.

És ha routert is használsz, akkor próbáld ki nélküle is, mert csodák történhetnek.

2014. szept. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi Hypno !!
2014. szept. 29. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!