Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan javítsam az internet...

Hogyan javítsam az internet sebességét Wi-Finél?

Figyelt kérdés
Van egy asztali számítógépem, amibe vettem egy TP-Link Wifit (300Mbps elméleti sebesség), és vettem egy szintén TP-Link routert (300Mbps elméleti sebesség). Az internetem UPC-s, 120Mbps-os. Kábelen bejön a 120Mbps, de vezeték nélkül csak akkor jön be (vagy közeli érték, pl.: 90Mbps), ha a router közvetlenül a gép mellett van. De esetemben ez nem kivitelezhető, mert nem tudom a kábelt semerre biztonságosan elvezetni. A falba, vagy padlóba nem tudom beépíteni, már csak azért sem, mert most volt felújítás. A gép és a router között kb 10 méter távolság van. Közte van egy alig 8 cm vastag tégla fal. A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám megoldani, hogy az internet sebesség jobb legyen. A jelenlegi sebesség 13Mbps. A rekord 20Mbps. A UPC nem nagyon tudott segíteni, nem is várhatom el. Van valami ötletetek?

2014. szept. 16. 15:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Nézd meg a routerben hogy a teljesítményt lehet-e állítani.

Rakd High- magas-ra.

Nézd meg nincs-e lekorlátozva, 802.11g-re az "n" helyett, amúgy nem valószínű.


Van-e rajta antenna? Próbáld meg elfordítani. Minden fém tárgyat vegyél el az útból a gép és router között.


speedtesttel mérsz?

2014. szept. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Antenna van rajta 2 darab. A sebességet nem lehet állítani, nincs lekorlátozva "11bgn mixed"-en van. A másik lehetőség "11bg mixed". Gondolom az első a jó az N-es szabvány miatt. Igen, speedtesttel mérek!
2014. szept. 16. 16:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!