Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kábelcsatlakozás után nincs...

Peston kérdése:

Kábelcsatlakozás után nincs internet, mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Itthon van két gépünk, routerre csatlakozik mind a kettő, eddig gond nélkül volt internet. Most hogy felköltöztem koliba, ott be lett állítva egy szélessávú kapcsolat (PPPoE), amivel tudom használni a kolis netet. De most, hogy hazahoztam a gépet, hiába dugom be a kábelt, nem ismeri fel a gépet a hálózat, nem csatlakozik az internetre (azt írja ki, hogy a hálózati kábel nincs bedugva, de ha 1 hete jó volt még a kábel, csak nem pusztult meg magától). Próbáltam egy ugyanilyen szélessávú kapcsolatot létrehozni a szolgáltatótól kapott névvel és jelszóval, de úgysem működött.


Ez a másik beállítás kavarná meg a rendszert, azért nem ismeri fel? Mit lehet tenni? Nem lehet úgy beállítani, hogy itthonra is, meg ottanra is legyen 1-1 beállítás, hogy ne kelljen mindig variálni vele? (A másik gépen tökéletesen fut a net, ahogy kell).



2014. szept. 12. 19:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy a router márkája Speedtouch.
2014. szept. 12. 19:40
 2/7 Emberek ***** válasza:
Reset, majd ujrakonfig!
2014. szept. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

- a router be van kapcsolva?

- Vannak ledek, amik mutatják, hogy sikerült-e rendesen bedugni a kábelt mind két oldalon úgy, hogy a port aktív legyen. Mind a szgépen, mind a routeren. Ezek világítanak?

- Router mögött egy egyszerű dinamikus IP cím feloldást (DHCP) kell (legtöbb esetben) beállítani a szgépre. Maga a router gondoskodik arról, hogy a PPPoE kialakuljon.

2014. szept. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A router be van kapcsolva (a másik gépen tökéletes a net), külön led-et nem találtam a laptopon, viszont a routeren nem világít (mind a 4 csatlakozó foglalt, akár bedugom a kábelt, akár nem, kettő világít csak). Megpusztult volna a kábel, vagy esetleg egy router-újraindítást meg lehet próbálni?
2014. szept. 12. 20:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt könnyű leellenőrizni, ugyanis van "jó" kábeled, amin jelenleg megy a "net", világít, annak a másik oldalára rárakod a laptopot, és világít, akkor a kábel pusztult meg. Ha nem világít, akkor nem a kábellel van gond.
2014. szept. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A kábel valóban megpusztult, a jó gépben levő kábelt átdugtam, tökéletes volt a net. Most találtam még egy kábelt, amit ha rádugok a masinára, látják a gépek egymást, viszont internetkapcsolat nincs. Ilyenkor mit tudok vele csinálni a megcsapkodáson kívül? :)
2014. szept. 12. 22:46
 7/7 A kérdező kommentje:
Megoldódott közben, megcseréltem a régi kábelem és az újat a routeren, és tökéletesen fut. Köszönöm a segítséget! :)
2014. szept. 13. 10:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!