Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a baj a nettel?

Mi a baj a nettel?

Figyelt kérdés
Van egy d-link dir600 ruterünk. Most hoztunk egy Tp-link TL-WR740N rutert. Ezt ugye a d-link és a pc közé kötöttük' hogy legyen ott is wifi' de nem elég, hogy az eggyik játékban a pingem szó szerint a 10 szeresére nőtt, elmegy az internet sokszor, de nem ad wifit se pedig jó jelszót írtam be, mégis azonosítási probléma van. Köszi.

2014. szept. 12. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Most akkor van net vagy nincs? Ha nem működik, akkor hogy játszottál?
2014. szept. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A gépen egyszer működik, egyszer nem. A wifire nem tudok felmenni.
2014. szept. 12. 19:27
 3/9 A kérdező kommentje:
Mert a gépre kábellel van.
2014. szept. 12. 19:28
 4/9 P.O.C. ***** válasza:

Úgy tudom mindkét routernek azonos a gyári IP címe (192.168.0.1), az első hiba így valószínűleg az hogy IP cím ütközés van.

Amúgy nem szerencsés egy router mögé egy másikat rakni.

Olyan routert kellet volna venni, aminek van natív Access Point módja, pl ASUS RT-N12 D1 vagy Zyxel NBG-418N

Vagyis a router mód kikapcsolható, nincs kétszeres címfordítás.

2014. szept. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

És a kábel mibe van bedugva? A TP-LINK-be vagy a dlinkbe?

Azt ugye tudod, hogy routert egymásba kötni csak úgy lehet, ha a második router jelen esetben a tp-link admin felületén letiltod a DHCP-t és egy olyan IP-t állítasz be WAN IP-nek amit a dlink osztana ki neki. Ez után az egyik lan portjába kell dugni az UTP kábelt, és ez után beállíthatod a wifit.

A gond az, hogy most mindkét router ki akar osztani netet.

Ha nem érted mit írok, akkor keress valakit aki igen, mutasd meg neki vagy csinálja meg.

2014. szept. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

*ki akar osztani IP-t - elírtam, IP ütközés van

De ezt írták már előttem. De megoldható ezzel a routerrel is ahogy írtam

2014. szept. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A gép a TP-linkre van rá kötve. De az a baj, hogy mindkét ruterből kéne, hogy jöjjön a wifi. De azért köszi.
2014. szept. 12. 19:41
 8/9 P.O.C. ***** válasza:

#5: Ez a DHCP letiltogatós módszer nem mindig jön be, gyakran totál meghülyül tőle a hálózat. (Bár egy próbát megér.) Figyelmesebb gyártók nem véletlenül építettek be a termékeikbe natív AP funkciót.


Szerintem ezt kéne csinálni:

A TP-Link IP -jét másik alhálózatba kell rakni, 192.168.1.1

D-LINK LAN --> TP-Link WAN --> GÉP

A GÉP jelölésű gépről utána konfigurálni lehet a TP-lnket a 192.168.1.1 -en. WAN beállításokba Dynamic IP kell beállítani (ez az alapértelmezett érték is), majd mehet a Wi-Fi -nek egy jelszó.


Annyiból lesz szar, hogy az olyan program ami igényli, pl.: bittorrent, játék szerver. Mind a két routeren meg kell csinálni a port átirányítást. Illetve a D-linkre és a TP-linkre csatlakozott gépek nem fogják látni egymást helyi hálózaton, csak amik ugyan azon a routeen vannak. De a net az normálisan fog működni.

2014. szept. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Gyűha ezt értelmesznem kell de azért köszi :D
2014. szept. 12. 19:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!