Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A weboldalak milyen adatokhoz...

A weboldalak milyen adatokhoz férnek hozzá?

Figyelt kérdés
Példaként (és a kérdés okaként) vegyük a Facebookot, ami talán a leghírhedtebb adatéhes cég (jó, itt van még a Google, az NSA, meg a 'murica sok más cége). Azzal, hogy pl. lementetem a weboldallal a bejelentkezési adataimat (egy cookie-ban), mennyi adatomat szolgáltathatom ki nekik? Milyen esetben tehetnének szert pl. a böngészési előzményeimre?

2014. szept. 8. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Az IP-címet, az országot, amelyben élsz, a böngésződ típusát és verzióját, az operációs rendszered verzióját sötöbö..


"Milyen esetben tehetnének szert pl. a böngészési előzményeimre?"


Erre nincs lehetőség az elküldött adatok birtokában.

2014. szept. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a cookie a böngészőben lakik. Nem szolgáltat adatot csak a böngészőnek. szerintem.
2014. szept. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bennem ez merült fel régebben a Facebook-kal kapcsolatban:

Nyomon követhet-e a Facebook, ha bejelentkezel, utána pedig olyan oldalakat látogatsz meg, ahol van valamilyen Facebook modul (like, hozzászólás, megosztás, nem tudom mi van még)?


"a cookie a böngészőben lakik. Nem szolgáltat adatot csak a böngészőnek. szerintem." Szerintem a szerver is ebből olvassa ki a korábbi beállításokat, session cookie-kat, stb. Pl. PHP-val is gyönyörűen meg lehet tenni. Szóval mit nem szolgáltat?


A fenti két dolog miatt, erős a gyanúm, hogy nyomon követ vagy tud követni a Facebook.

De a Google ugyanez a GMaillel, meg az egész Google fiókkal (YouTube, stb. ugye...).

2014. szept. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A nyomonkövetős like/megosztás gombok valószínűnek tűnnek, mindazonáltal a Gmail köztudott, hogy olvassa az e-mailjeinket megfelelőbb reklámok kézbesítéséért.
2014. szept. 9. 17:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!