Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mely weboldalak számítanak...

Mely weboldalak számítanak hivatkozási alapnak (pl. bíróságon, tanulmányban, dolgozatban, stb. ) az alábbi jogi és egyéb témákban?

Figyelt kérdés

- BTK

- PTK

- MTK

- KRESZ

- magyar nyelvtan

- ami még eszetekbe jut


2014. aug. 23. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:

> ami még eszetekbe jut

Nekem jusson eszedbe, mire vagy kíváncsi? :D


Törvényeknél a kormányszervek honlapjain talált lapokra például hivatkozhatsz.


Nyelvtannál pl. az MTA (asszem ők csinálják (??)) megfelelő oldala, vagy a helyesiras.hu


De általánosságban: a hivatalos oldal.


Dolgozatban lehet Wiki is szerintem.

2014. aug. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

> ami még eszetekbe jut- csak azért írtam mert több törvénykönyv nem jutott az eszembe.


Melyik törvénynél melyik kormányszerv az illetékes?

Pl. ott van a netjogtar.hu ( ha jól emlékszem) de nem biztos, hogy hivatkozási alap.


Szerintem az MTA jó lehet, de a helyesírás.hu nekem egy kicsit gyanús.


A wikipediáról meg nem hiszem, hogy jó lenne, mert valamikor úgy hallottam, hogy nem fogadják el pl. a felsőoktatásban (zh, disszertáció, államvizsga) és máshol sem, mert tulajdonképpen akárki beleszerkeszthet valamit.

De javítsatok ki, ha tévedek.


A válaszodat köüszönöm.

2014. aug. 25. 12:33
 3/5 SimkoL ***** válasza:
Jogi dolgokban szerintem a Magyar Közlöny, mivel 'állambácsi' ott teszi közzé a törvénymódosításokat.
2014. aug. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az ok, de annak van webes felülete? Valamint ott megtalálható a teljes törvény, vagy csak a folyamatosan kiadott módosítások?
2014. aug. 26. 22:15
 5/5 anonim ***** válasza:

>> ... a Magyar Közlöny...

> Az ok, de annak van webes felülete?


Google, "Magyar Közlöny" első találat: [link]


?

2014. aug. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!