Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mért lehet a netem lassó...

Mért lehet a netem lassó online videoknál?

Figyelt kérdés

A netem az mobilos vagyis telenoros és azzonbelül hipernet heavi csomagban vagyok ami 15GB és éjszaka 100GB os és a letöltéssi sebesség 60MBit/s a feltöltési sebesség meg 10MBit/s.

Ettől van még nagyobb csomagis ami már 30GB os de az visszont már dupla annyi MBit le és feltöltési sebesség , megéri áltváltani? Semmivelsem lenne gyorsabb a mostani csomagomtól?

De hogy a lényegre térjek a mostani heavi telenoros csomagomat asztali számitógépemen használom a windoes 7 operációs rendszerel ami a 32 bit es professional változat , a processzorom q8300 as négymagós , 4GB ram ddr3 , a videokártyám ati r7 260X 2GB.

A processzorom nem mai darab négymagós de ha mongyuk videokat nézek a youtubon és mellete a jo videokártya meg a ram és a 60MBit es netem van akadás, lefagyás és püferelés nélkül kéne vigye még a rövid 5 perces videokatis de sokszor püferel még ha nemis haladtam meg a 15GB os csomagomat ez mért lehet?

Ha csak böngészkedek azzok gyorsan mennek csak a videok meg a letöltési sebbeség lassú , korábban nem volt ilyen gond igaz a videokártyámis régebbi volt meg a processzorom is 2 magós.

De ha a 4G kapcsolodásra akarok menni akkor arra nem tud kapcsolodni a netem de a sima 3G re viszont tud és van olyan hogy 4Gprefenálás ami még tud kapcsolodni de olyankor ez a hang jön elö és semmivelsem gyorsabb a sima 3G től.

Esetleg lenne valami olyan megoldás vagy olyan program nincs ami gyorsicsa a videonézést a neten és jo mobilnethez is?

A modemem tipusa zte-mf-821d ami elvileg lte képes is de nem akarlya kihasználni, pedig a helység ahol lakom van 4G lefedetség.

Vagy a modemem eltávolitása majd ujra telepitése segithet gyors legyen ?


2014. aug. 30. 12:26
 1/4 CspCsj ***** válasza:

Telenoros ügyfélszolgálatot hívtad már?


A 3G az olyan 2Mbites sebességet jelent, afölött HSDPA (7Mbit) vagy LTE (100Mbit) kell. (Ezek elméleti határok, gyakorlatban lehet hogy nem érik el.)

3G-vel a HD-s videók már akadozhatnak (youtube-on jobbgomb a videon és válaszd a statisztikát, ott kiírja a video átlagos/average kbps értékét, - megnéztem gyorsan két HD-s videónál: 1911kbps és 2352kbps, az utóbbinál a 2Mbit=2000kbit már kevés).


Megpróbálhatod USB hosszabbítóval a modemet ablak közelébe vinni, hátha ott már tud HSDPA-ra vagy LTE-re váltani. Esetleg ha a modemen van külön antenna aljzat, megfelelő antennát is csatlakoztathatsz.

2014. aug. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De megis van osztva az internet tabletre is ettől is lehet a lassú betöltések?
2014. aug. 30. 17:05
 3/4 CspCsj ***** válasza:
Az internetes oldalaknál nem feltétlenül venni észre, mert ott nincsen állandó adatforgalom. De ha egyszerre néznek videot a két eszközön, ott már feltűnő.
2014. aug. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 CspCsj ***** válasza:

Közben pontosabban megnéztem az elméleti felső határokat:

GPRS(114Kbps) < EGDE(368Kbps) < 3G(3.1Mbps) < HSDPA(14Mbps) < HSPA+(168Mbps) < 4G/LTE(299.6Mbps)


A számítógépen próbáld ki a [link] oldalt, a BEGIN TEST-re indul sz internetsebesség teszt.

2014. aug. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!