Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy tudom lecsatlakoztatni...

Hogy tudom lecsatlakoztatni egy adott eszközt a routeremről?

Figyelt kérdés

Wireless network watcer-t használok.

Azzal meglehet oldani, hogy (valaki tudja a jelszót) és azt letiltom vagy éppen lecsatlakoztatom a netről?

Jelszót nem akarok változtatni, mert a család már azt szokta meg.


Ha esetleg a routerben lehetséges, az is ó.

ZTE ZXV10 H201L típuső router



2014. aug. 28. 08:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Hozzáadod a mac címét a gépének a tiltott mac címekhez és nem fog tudni csatlakozni a routerhez se a nethez rajta keresztül.
2014. aug. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

:O köszönöm!! :D

Gondolom ezt a routerben kell,...:)

és ha tippelnék a MAC címét, a Wireless network watcher az kiírja, igaz?

2014. aug. 28. 08:55
 3/9 anonim ***** válasza:

Router is írja a MAC címet. Csak kiválasztod azt a MAC címet, amit tiltani akarsz és hozzáadod a tiltólistához.

Ennyi.

2014. aug. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
KI kell
2014. aug. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja várj :D Hogy nemtudod, melyik az ő MAC címe? :D Akkor tudd meg a ti általatok használt gépek (PC,laptop,telefon,tab stb) MAC címét és utána tiltsd le. Ezt én úgy csináltam, h megnéztem jelenleg mi online, mindennel lecsatlakoztam, maradt egy, aki a drágalátos felső szomszéd volt.
2014. aug. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem találok listát a routeren belül, de lényegtelen, nekem jó így :)

Annyi kérdésem még van, hogyha le van blokkolva a net, szóval telefon/tablet nem tud rácsatlakozni, akkor a gépen gyorsabb? :D

2014. aug. 28. 09:08
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére minket nem fenyeget ez a veszély, maximum egy jó kis szomszéd, de ott még gép sincs..szóval :P
2014. aug. 28. 09:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha csak egy gépen használod, akkor igen, gyorsabb.


Egyébként szerintem számítógép-nevek is vannak abban a listában a routereknél, ahol a MAC címeket írja. Abból is ki lehet találni sokszor, hogy melyik a nemkívánatos. (De lehet, hogy rosszul emlékszem.)

2014. aug. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja tényleg :D Ott van a gép neve is.
2014. aug. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!