Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lehet-e wifi routeren LAN...

Zsocavok kérdése:

Lehet-e wifi routeren LAN portot WAN portként használni?

Figyelt kérdés
TP-LINK WR740N típusú routerem van, vihar miatt valószínűleg a WAN portja kiment. A WAN ledje akkor is világít mikor nincs rácsatlakoztatva a modem (ebből következtettem, hogy meghibásodhatott). Emiatt szeretném tudni, van-e rá mód, hogy egyik LAN portját WAN portként használható-e.

#router #TP-Link #LAN-WAN
2014. aug. 23. 12:37
 1/3 Doctor0710 ***** válasza:
A modem miként kapcsolódik a központhoz? Ha a modem létesíti a kapcsolatot, és DHCP által kiosztott címekre megosztja, akkor simán átdughatod egy LAN port-ra, és a TP-Link routeren kikapcsolod a DHCP szervert, vagy forwardert állítassz be. Ha a router végezte a kapcsolódást, és a modem csak egy bridge-ként szolgált, akkor szükséges lesz a router cseréje.
2014. aug. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 P.O.C. ***** válasza:

Elvileg okosított Firmware -el lehet:

[link]

Rakd fel a DD-WRT -t.

ftp://ftp.dd-wrt.com/others/eko/BrainSlayer-V24-preSP2/2014/

06-23-2014-r24461/

2014. aug. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! Kipróbáltam az első megoldást, egyből sikerült, bár úgy látszik, hogy a modemet ki kell cseréltetnem mert az is kaphatott a viharból.

Router LAN portjaira csatlakoztatva a modemet és az asztali gépet van internetkapcsolat, de ha laptopomat is rácsatlakoztatom kábelre LAN portra azon nincs internet, WLAN-on keresztül sincs.

Illetve ha a modemmel közvetlen összekötöm a gépeket akkor is ugyanez a helyzet.

Viszont másik modemmel (kölcsönkértem) az asztali gépen és a laptopon is van internet, sőt WLAN-on is van (LAN portokra kötve ill, modemmel közvetlenül összekötve).

2014. aug. 23. 21:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!