Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A UPC modememnek dinamikus ip...

ShaneZeTung kérdése:

A UPC modememnek dinamikus ip címe van, de a routeren nem tudom beállítani és szerintem ezért nem tudom használni a routert. Van erre valami megoldás?

Figyelt kérdés
2013. jan. 21. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:

UPC-nél dhcp-t kell a wan kapcsolathoz megadni a routerben valamint a MAC címet regisztrálni a pcreg.upc.hu oldalon.


[link]

2013. jan. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A routeren mindet ugyan úgy kell beállítani, ahogy a gépeden is volt.

Vagyis ha kellett megadni felhasználó nevet és jelszót, akkor PPPoE kapcsolat kell (nagy valószínűséggel), ha nem kellett, akkor a routert simán DHCP-re rakod és megy.


Ha mégsem menne és ez utóbbi eset van ellenőrizd, hogy a PC/másik eszköz ami korábban közvetlenül a modemre volt kapcsolva MAC címét bele klónoztad-e a routerbe, mert sok modem szereti eltárolni az első MAC címet és csak azzal szeret működni.

2013. jan. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés:mac címet hogyan változtatom meg a routeren?
2013. jan. 21. 11:50
 4/4 A kérdező kommentje:
Újabb probléma:amikor átállítom dhcp-re ezt írja ki:"Invalid MTU size.You should set a value between 1400-1492."De sehol nem tudom beírni ezt az értéket.
2013. jan. 21. 12:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!