Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » VPS szervernél nem megy ki a...

VPS szervernél nem megy ki a küldött e-mail, miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy vps szerverem,amit csak SSH-val tudok elérni,na most ezen a vps-en phpbb megy,de csak az a kis problémám,hogy ha küldeni akarok valakinek az oldalon egy e-mailt,az nem érkezik meg neki. Utána néztem már,de nem nagyon találtam ilyesmit,hogy mitől nem mehet ki az email.

Valaki tud nekem segíteni,vagy linkelni valami érthető magyarázatot? Vagy ha csak azt írja le hogy milyen parancsok kellenek az is jó :)

Gondolom én hogy telepíteni kell az e-mail Postfix-et de csak szerver telepítéseket találtam,nekem nem email server kell. :)

Köszönöm a válaszokat előre is!



2014. aug. 21. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Elég sok dolog okozhatja, nem ártana egy e-mail hiba logot keresni és megnézni, hogy mi a gond.
2014. aug. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jól gondolom, hogy saját gépen fut a VPS?

Itt azt olvastam régebben, hogy a lakossági internetszolgáltatók tiltják az e-mail rpotokollokat (pl. SMTP), vagy csak a hozzájuk tartozó portokat. Szerintem emiatt nem megy...

Az oka egyébként az, hogy ha Gipsz Jakab gépét megfertőzi egy olyan vírus, amelyik SPAM leveleket küldözgetne a világ minden tájára, akkor ezt ne tudja megtenni.

2014. aug. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem,nem saját gépről megy. Úgy béreltem pesten a Magyar Hostingnál.
2014. aug. 21. 14:53
 4/4 A kérdező kommentje:

Na már megtaláltam!

sudo apt-get install postfix

2014. aug. 22. 11:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!