Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 10megás netem van de mégis...

10megás netem van de mégis 5-6tól feljebb nem megy teszt szerint? .

Figyelt kérdés

Speedtest.net 6.51Mb letöltést és 0.53Mbit feltöltést ír pedig tegnap újítottuk a netünket 5 megáról mi lehet a baj?


(az a lényeg hogy változás nem történt)thepiratebay-ról töltöttem le egy háromezer valamennyi seedes játékot és szinte 20kbt-tal lett gyorsabb.A modemem:Zte ZXV10 H201L



2014. aug. 16. 11:04
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Ez mind szép és jó de akkor is 10bõl miért csak 6ot használ fel?
2014. aug. 17. 22:13
 22/22 anonim ***** válasza:

"Ez mind szép és jó de akkor is 10bõl miért csak 6ot használ fel?"

1. Mert ez ADSL, ahol a DSLAM-től számított távolság növekedésével nő a jelveszteség (és nő a zaj, mert a rézérpár egyre több zajt szed össze), ezáltal csökken a jel-zaj viszony, így a Shannon-Hartley elv alapján:

C = B * log2(1 + (S/N))

ahol:

* C a csatornakapacitás bit/másodpercben

* B a sávszélesség Hz-ben

* S az átlag jelszint W-ban vagy V-ban

* N az átlag zajszint W-ban vagy V-ban

csökken a potenciális csatornakapacitás is.

És mivel falun laksz, szép nagy távolságok vannak közted és a szolgáltató fejállomása közt.


2. Ez egy lakossági előfizetés, ahol osztott erőforrásokat kapsz - vagyis azon az optikai kábelen, ami a szolgáltató fejállomásába megy, még sokan osztozkodtok. És mivel falun laksz, a szolgáltató a két szép szemedért nem fog újabb kábelt húzni - neadjisten drága és nem gazdaságos FTTx-hálózatot kiépíteni.


3. Az adatátviteli sebesség nem csak a szolgáltatótól függ. Függ a gépedtől, a belső hálózatodtól, a szolgáltatótól független külső hálózatoktól és az elérni kívánt hosztoktól.

2014. aug. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!