Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A sorozat-torrentelés legális?

A sorozat-torrentelés legális?

Figyelt kérdés

A the pirate bayről szeretnék sorozatokat torrentelni. Mivel a "szimpla", netes letöltés sosem jött össze, így örültem, amikor rátaláltam a torrentezésre. Ám elég sok dolgot olvastam róla. Egyesek azt állítják, hogy legális, mások pedig azt, hogy nem. Én pedig nem akarok semmi illegális dologba belekeveredni.

Igen, tudom, lehetne online is nézni, eddig tökéletesen meg is felelt nekem ez a módszer, de mostanában ez a módszer katasztrofális. A legtöbb oldal teli van reklámmal, meg nem akar betölteni a videó..stb. Meg én szeretnék feliratot rakni hozzá, amit pedig csak letöltött állományra tudok. UTorrentem van, nem tudom ez mennyire számít.

A lényeg, az hogy ez így legális, vagy sem? Ha nem, akkor esetleg tudnátok ingyenes oldalakat mondani, ahonnan egyszerűen le lehet tölteni sorozatokat?

(csak magánfelhasználás céljára kell) Hiszen sorozatokat manapság már nem nagyon lehet DVD-n megvenni.


Köszönöm a válaszokat!

Ja és lány vagyok, szóval a lehető legegyszerűbb formában várom a válaszokat, nem kimondottan vagyok technika zseni.:)


2014. aug. 15. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:

A torrentezés nem legális, de az életben nem fognak elővenni érte, csinálhatod nyugodtan.

G.

2014. aug. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Akárhogy nézzük, torrent vagy sima letöltés mindenképpen illegális, ha a szerzői jog tulajdonosa nem egyezett bele. Márpedig még a tévéből rögzített műsort sem szabad online megosztani a csatorna engedélye nélkül.

Persze ez amolyan nevetséges dolog, hiszen az rtl műsora szabadon hozzáférhető digitális formában (hiszen országosan sugározzák, ingyen). Bármikor felvehetem, rögzíthetem és áttekerhetem benne a reklámokat. Ezt mindenki megteheti. Ennek ellenére ha mindezt megosztom mással, törvényt sértek.

2014. aug. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#1 A torrentezés nem illegális. Csak akkor ha jogvédett tartalmat töltessz le/osztasz meg.
2014. aug. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fene a kötözködésbe, ezt én szoktam! :D

Érted, hogy értem!

G.

2014. aug. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!