Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért szakadozik az internet,...

Emberek kérdése:

Miért szakadozik az internet, miért nem tölti be az oldalakat?

Figyelt kérdés

Adott egy ASUS A54HR-SO107D laptop, egy Cisco EPC3925-ös modemrouter, és a 20mb/5mb (le-/feltöltés) internetkapcsolat.


A történet ott kezdődik, hogy telepítve lett rá a TeamViewer program, ami még a telepítés napján el is lett távolítva a gépről. Nos azóta a Cisco modemrouterrel nincs kibékülve a gép, szakadozik a net, nem tölti be az oldalakat normálisan (gondolok itt speedtest oldalakra, és főként a facebook-ra). Amit érdekesnek találok, hogy néha egy sima reconnect megoldja azt a problémát, hogy nem tölti be az oldalakat, máskor viszont a gép restartja sem eredményez semmit sem. Viszont ha van net, akkor filmeket, sorozatokat lehet nézni rajta, de mást nem igazán akar betölteni. De csak ez a bizonyos ASUS gép nem csípi a routert, mert egy netbook, és két mobil is csatlakozik minden szarozás nélkül, valamint kábellel egy asztali gép is.

A számítógépes, és hálózati ismereteimből kiindulva elhoztam az illetőtől a gépet, és kipróbáltam az itthoni hálózatomon is, ahol meglepő módon azt tapasztaltam, hogy az itteni TP-Link TL-WR340GD routeremmel, és a 10/0,5-ös hálózati sebességet tökéletesen hozza, minden oldalt lazán betölt (ld.: facebook, sorozatok, filmek, youtube videó akár 1440p-ben, stb.).

Szeretném ebben a segítségeteket kérni, hogy meg tudjam oldani a problémát. Én személy szerint a modemre gyanakszom, de ha van valakinek más ötlete szívesen meghallgatom.

Előre is köszönöm nektek!



2014. aug. 8. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:

-írsz itt Giscó modemről,meg TP routerről,nem igazán lehet érteni,

-aztán simán írod ,hogy csak az Asus gép idétlenkedik a másik 3 az nem,

-szóval az Asus -al van a gond ,nem mással

2014. aug. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Elso valaszolo! Talan ha a szovegertesi problemaidon tullepnel tudnal ertelmes valaszt adni. Annyit en is tudok, hogy az ASUS gep a hiba forrasa.

Kozben kiprobaltam egy Linux Mint live rendszerrel, ott minden tokeletes, tehat valoszinu tiszta lappal kell indulni a rendszert tekintve

2014. aug. 9. 11:35
 3/4 anonim ***** válasza:

megint össze-vissza beszélsz :


"Én személy szerint a modemre gyanakszom,"

ezt írod az egyik helyen

a másikon meg : azt is tudom,hogy az Asus laptop a rossz

2014. aug. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az előző kommentemben leírtam, hogy azóta linux alatt is teszteltem, és kiderült, hogy nem a modem a rossz. De ha mást nem tudsz, mint kötekedni, akkor legyél szíves és hagyd másra a válaszadást! Üdvözletem.
2014. aug. 9. 12:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!