3 PC LAN-ba kötése direktben?
A BNC-dugós, koaxkábeles Ethernettel lehet kialakítani busz-topológiát, szóval egy kábelre felfűzni a hosztokat - az ütközés elkerülését a CSMA/CD közeghozzáférés oldotta meg.
Az RJ45-ös csatlakozós, UTP-kábeles megoldásnál viszont maximum két gép között lehet ilyet kialakítani. Ha két gépet akarsz összekötni, akkor keresztkábelt kell (pontosabban már csak érdemes az MDI/MDIX miatt) alkalmaznod. Több gép összekötése esetén csillagtopológia kialakítása alkalmazandó: itt a gépek egy-egy egyenes kötésű patchkábellel csatlakoznak a switchez.
3 gépet switch nélkül csak úgy lehet összekötni, ha az egyik gépbe két hálókártya kerül - tehát az A gép 1. hálókártyája csatlakozik a B gép 1. hálókártyájához, a C gép 1. hálókártyája pedig a B gép 2. hálókártyájához.
A B gépben a két hálókártya között hálózati hidat kell létrehozni.
A hubok - az olyan hálózati eszközök, amelyek a portjaikra érkező adatforgalmat továbbítják az összes többi portjukra - aktív eszközök.
Kialakíthatóak passzív hubok is, de ezek barkácsmegoldások:
Két gép összekötése nem probléma. 4 gépet is kötöttem már lan-ba dupla-hálókártyás megoldással.
A mostani eset viszont annyiban problémás, hogy most mindegyik gépnél csupán egyetlen RJ45-ös fali aljzat van, és van egy kötődoboz, ahol összefutnak ezek a kábelek, tehát ott tudok alkotni valamit. A switch alkalmazása egyértelmű lenne, viszont úgy akarom megoldani, hogy ne kelljen egy külön táppal ellátott egységet üzemeltetni folyamatosan a kötődoboznál, ami állandóan megy, ha kell ha nem.
A passzív hub elvileg ilyesféle megoldás lenne, de ezt az eszközt nem ismerem, mivel még nem használtam. Ezért gondoltam, hogy valami bűvészmutatvánnyal esetleg sikerül alternatív módon megoldani a három gép lan-ba kötését.
Nem hinném, hogy a passzív hub stabil megoldás lenne. De ha már úgyis gépek mennek a környéken, akkor mi a baj egy switch-csel?
G.
"A switch esetében az a problémám, hogy a kötődoboz egy távoli helyiségben van, vagyis ott állandóan bekapcsolva kellene legyen a switch, akkor is, ha épp nincs rá szükség."
Tehát ha jól értem a távoli helyiségben levő eszköz áramellátása nem biztos/nem megoldható?
Távtáplálású switch - tehát egy olyan eszköz, ami az Ethernet kábelen kapja az áramot - nem jöhetne szóba?
Mondjuk ilyesmik:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!