Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vírusos üzenetet kaphattam...

Vírusos üzenetet kaphattam facebookon?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy idegentől egy olyan üzenetet hogy hi...(a nevem) és egy kép volt csatolva az üzenetbe és a képre angolul volt írva hogy szia, felkeltetted az érdeklődésemet meg ilyen hülyeségek és egy emailcím hogy írjak neki. Ti találkoztatok már ilyennel és ez mi lehet szerintetek?
2014. júl. 19. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg tőle Facebook-on, hogy honnan ismered és mi van a link mögött. Abból baj nem lehet. A linkre meg ne kattints rá, amíg nem válaszol valami értelmeset. Bár lehet, utána se kéne.


Amúgy is teljesen irracionális: miért ad meg email címet, amikor ott van neki a FB postaláda?

2014. júl. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyébként link nem is volt az üzenetben csak ez a kép, de már kitöröltem az üzenetet hogy nehogy valami kémlevél legyen :D
2014. júl. 19. 21:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja, jól tetted.


> nehogy valami kémlevél legyen


Az nem lehetett. Csak ha link lett volna benne. FB üzenetbe nem lehet szkriptet csempészni.

2014. júl. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, akkor megnyugodtam :)
2014. júl. 19. 21:55
 5/7 anonim ***** válasza:

A kivezető link vihet át megnyitásakor virusos oldalra.

Jó buherátor a képbe is tud beágyazni virust.

Az eMail címben megadott kivezető link is vihet virusos oldalra.

.

Mindenképp legyen naprakész virus elleni védelmed, viszont ne feledd, a virusÍRÓK mindig egy lépéssel előbb jéának, mint a virusIRTÓK!

2014. júl. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem voltak benne linkek, egy képen meg amúgy sem lehet link, képre se kattintottam rá, csak az üzenetet nyitottam meg. Remélem ez egy buta üzenet volt:)
2014. júl. 19. 22:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem azt írtam, hogy a KÉPEN van virusos link!

A képBEN, ami megnyitáskor aktiválódik!

2014. júl. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!